Biznes MMA UFCKSWPolskie MMA

„Idziemy po Europę, idziemy po świat” – Maciej Kawulski o rozstaniu z Polsatem, planach podboju i rozdzielczości 720p

Szefowie KSW, Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, opowiedzieli o zmienia partnera telewizyjnego z Polsat na Viaplay.

W poniedziałek w restauracji Champions odbyła się konferencja prasowa promująca dwie najbliższe gale KSWKSW 65 z Mamedem Khalidovem i Roberto Soldiciem w rolach głównych oraz styczniowe KSW 66, które uświetni starcie Mariana Ziółkowskiego z Borysem Mańkowskim.

Podczas rzeczonej konferencji ujawniono też część ambitnych planów polskiego giganta związanych z rozpoczęciem współpracy z platformą Viaplay, która od tej pory będzie transmitować wszystkie gale, zastępując w tej roli Polsat.

– Zacznę od tego, że chcieliśmy wspólnie z z Martinem po 18 latach bardzo podziękować stacji Polsat, całemu holdingowi Polsat za współpracę – powiedział Maciej Kawulski na otwarcie konferencji. – To był wspaniały czas. Wspólnie budowaliśmy tę dyscyplinę. Ten czas stworzył wielu bohaterów ringowych, ale też wiele przyjaźni i relacji. Zaznaczymy, że nasze rozstanie z holdingiem Polsat nie jest związane z tym, że coś było nie tak.

– Po prostu koniunktura, sytuacja rozwojowa, ekspansja na świat zmuszają nas do tego… I w ogóle sytuacja w sporcie wygląda w ten sposób, że jeżeli chcesz być niewolnikiem jakości, jeżeli twoi widzowie są niewolnikami jakości, to ta jakość musi być opłacana przez nieco więcej rynków niż tylko ten jeden rodziny rynek. To jest normalne. Polsat jest jednak skoncentrowany na Polsce, więc rozstajemy się w przyjaźni. Idziemy po Europę, idziemy po świat z partnerem, który już w tej Europie, już na tym świecie jest.

Szefowie KSW – bo na miejscu był też Martin Lewandowski – potwierdzili, że w 2022 planują zorganizować aż 12 gal.

Spośród rzeczonych 12 wydarzeń 5 będzie miało status „dużych gal” – tj. odbędą się w największych arenach, które mogą pomieścić ponad 10 tysięcy fanów. Z kolei 7 gal będzie miało nieco mniejszy format – są przewidziane na mniejsze areny oraz na format studyjny.

W 2022 roku KSW prawdopodobnie zorganizuje 4 gale poza granicami Polski, choć nie ujawniono żadnych szczegółów w tym temacie. Docelowo polski gigant chce natomiast wyjeżdżać za granicę 6 razy w ciągu roku, ale wiele zależeć będzie tutaj od sytuacji związanej ze śmiertelną zarazą.

Nie ujawniono natomiast żadnych szczegółów związanych związanych z obsadą komentatorską. Wiadomo jedynie, że komentatorska przygoda z KSW Łukasza Jurkowskiego i Andrzeja Janisza dobiegła końca. Kto na ich miejsce? Przekonamy się niebawem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Wiele pytań wywołała jakość transmitowanych przez Viaplay wydarzeń – a konkretnie rozdzielczość 720p.

– Pokazujemy sport na żywo w Viaplay na różnych rynkach od ponad 15 lat – powiedział również goszczący na konferencji przedstawiciel Viaplay Karl Knudsen. – Mam bardzo duży zespół techniczny. I szczerze wierzymy, że sposób, w jaki transmitujemy, jakość naszych transmisji – 720p i 50 klatek na sekundę – jest w tej chwili najlepszym sposobem na doświadczanie sportu. Może się to zmienić z czasem, może zmienić się w najbliższych latach, ale teraz tak pokazujemy sport na naszych wszystkich platformach, na wszystkich rynkach i wszystkie dyscypliny. I oczywiście KSW będziemy pokazywali w tym samym świetnym stylu jak pozostałe sporty na wszystkich rynkach.

Zapytany wprost, czy nie obawia się, że kibice nie będą zadowoleni z oglądania gal KSW w takiej właśnie rozdzielczości, Maciej Kawulski nie zawahał się ani chwili.

– Nie – powiedział. – Ufamy naszemu partnerowi. To jest międzynarodowe doświadczenie. Jeżeli największe światowe ligi akceptują te warunki techniczne, to my również powinniśmy je zaakceptować. Wierzymy, że ten consensus, który jest w tym momencie wypracowywany pomiędzy widzem a serwisami – bo to jest w skali mediów światowych dość nowa sytuacja – cały czas powstaje i wierzę, że jeżeli w którymkolwiek momencie tej jakości zabraknie, to nasz partner tej jakości dołoży i stanie na wysokości zadania, żeby być tam, gdzie jest ten consensus między widzem a serwisem.

Kawulski podkreślił, że dotychczas każda gala KSW kosztowała 40 PLN, podczas gdy teraz fani za 34 PLN będą mieli nie tylko każdą galą, ale też cały miesięczny abonament Viaplay, który zapewnia wiele innych transmisji.

– Myślę, że sytuacja covidowa pokazała, że przyzwyczajenia ludzi nie są tak twarde jak chęć konsumpcji rozrywki – powiedział. – Moja mama nauczyła się obsługiwać smart tv i ogląda na telewizorze wszystko to, co oglądała na telefonie. Każdy już to potrafi. Nie wiem, co za różnica, czy wbijasz www coś tam czy www coś tam innego, żeby obejrzeć KSW. Istotne jest to, że docieramy do fanów z naszym kontentem, z naszym line-upem. Informujemy, kiedy jest do obejrzenia gala.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Widz będzie szedł tam, gdzie będziemy go kierować. Nawet zmienialiśmy branding w KSW TV, czego nikt nie zauważył. Ta platforma miała trochę inne rozszerzenie, trochę inną końcówkę. Widzowie poszli za tym call-to-action, które dotyczyło konkretnej gali, konkretnego wydarzenia, więc…

– Viaplay gwarantuje nam dotarcie do rynków, na których nie funkcjonowaliśmy tak mocno, jak byśmy sobie życzyli – dodał Lewandowski. – Dzięki tej platformie na rynkach, na których jest, automatycznie też będziemy od 18 grudnia. Co więcej, pewnie raz na kwartał uśredniając, dochodzą nowe kolejne rynki, więc ekspansja tej platformy jest tak duża, że nie zrobilibyśmy jej sami na naszej platformie KSW TV. Potrzebowaliśmy silnego partnera, który pozwoli nam wejść na te rynki przede wszystkim europejskiej. I takiego partnera mamy.

Cała konferencja prasowa poniżej.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button