KSWPolskie MMA

Leszek Krakowski: „Jestem nastawiony bojowo, wchodzę i robię swoje”

Niepokonany Leszek Krakowski opowiada o swojej drugiej walce pod banderą KSW, w której zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem.

Niewielu dawało jakiekolwiek szanse Leszkowi Krakowskiemu przed debiutem w KSW, w którym mierzył się z doświadczonym Andre Winnerem. Jednak Polak na gali KSW 32 w Londynie zaprezentował bardzo mądrą taktykę, neutralizując najmocniejsze strony Brytyjczyka i ostatecznie zasłużenie zwyciężając na kartach sędziowskich.

Dzisiaj natomiast Krakowski powróci do klatki największej polskiej organizacji, mierząc się na gali KSW 36 w Zielonej Górze z japońsko-brazylijskim asem parterowym Kleberem Koike Erbstem. Polak, dla którego będzie to debiut w kategorii piórkowej, jest jednak przekonany, że będzie miał po swojej stronie kilka mocnych atutów.

Myślę, że siła, technika. Myślę, że w parterze nic tam nie podziała.

– stwierdził Krakowski w rozmowie z MMANews.pl.

Winner był dużo lepszym zawodnikiem w stójce. Natomiast parter, wiadomo, Kleber. Jestem nastawiony bojowo, wchodzę i robię swoje.

Przeplatający walki w Polsce z innymi pojedynkami Erbst w swoim debiucie pod banderą KSW w świetnym stylu rozprawił się z Anzorem Azhievem, ale potem na jego drodze stanął w walce o pas mistrzowski Artur Sowiński, fundując Brazylijczykowi pierwszą porażkę od sześciu lat.

Oglądałem ostatni jego pojedynek z Sowińskim.

– powiedział Krakowski.

No i co? Dla mnie to nie zrobił wrażenia w parterze. Ma tam technikę dobrą, ale, wiadomo… Ja wiem? Tam były błędy, dużo błędów robił Sowiński. No, zobaczymy. Zobaczymy, co pokaże walka.

Trenujący na co dzień w Anglii między innymi u boku Stava Economou niepokonany Polak skupia się obecnie tylko na występach w KSW, choć przyznaje, że były też inne oferty.

Miałem inne opcje, ale mnie nie interesuje nic innego w tej chwili. Jedynie jaka opcja może być, to UFC, Bellator, F1. Tylko te. Ale na razie jestem w KSW i jeszcze mam trochę do zrobienia tutaj.

Cały wywiad poniżej:

*****

Analizy i typowania walk gali tutaj.

Kursy bukmacherskie na galę znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button