ONE FCWiadomości MMA

Lena Tkhorevska podpisała kontrakt z ONE Championship

Debiut utalentowanej zawodniczki już 11 grudnia na ONE Championship w Manilii.

Pochodząca z Białej Podlaskiej Lena Tkhorevska (3-1) związała się długoterminowym kontraktem z największą azjatycką organizacją ONE Championship. Do jej debiutu dojdzie już 11 grudnia podczas gali Spirit of Champions w stolicy Filipin Manilii. Jej rywalką będzie 19-letnia Amerykanka Angela Lee (3-0), która wszystkie trzy walki w swojej dotychczasowej karierze stoczyła w tym roku i dla organizacji Victora Cui. Żaden z pojedynków nie wyszedł poza pierwszą rundę.

https://www.youtube.com/watch?v=8WTDfliJVrM

W ostatniej walce Angela Lee poddała Natalie Gonzales Hills nietypowym twisterem.

Lena Tkhorevska rozpoczęła swoją karierę w 2013 roku od dwóch zwycięstw nad Marią Błaszczuk (0-1) i Sylwią Juśkiewicz (4-4) oraz porażki z Iman Darabi (2-2). Jej ostatnia walka to poddanie Anny Moldavchuk (1-2) w 39 sekundzie pierwszej rundy w marcu 2014 roku.

Od tamtego czasu reprezentantka Dzikiego Wschodu, przez nieustanne problemy ze znalezieniem przeciwniczki i nierealizowany kontrakt z organizacją XFC, nie walczyła. Pojedynek odbędzie się w limicie do 52 kilogramów. Kolejne walki Leny będą w naturalnej dla niej wadze atomowej (do 48 kilogramów).

Biorąc pod uwagę niezmiernie niską liczbę Europejek w dywizji atomowej kontrakt z azjatycką organizacją, gdzie lżejsze kategorie zawsze były dobrze obsadzone, jest świetnym rozwiązaniem dla Polki. Powodzenia!

Warto również przypomnieć, że zawodnikiem ONE Championship jest również Michał Pasternak (11-0), który w heroicznym debiutanckim boju pokonał Rafaela Silvę (39-15).

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button