Rizin Fighting Federation

Kyoji Horiguchi poddał Darriona Caldwella – VIDEO

W super walce podczas gali RIZIN 14 w Tokio Kyoji Horiguchi poddał mistrza wagi koguciej Bellatora Darriona Caldwella.

W co-main evencie gali RIZIN 14 w Tokio, na szali którego znalazł się pas mistrzowski wagi koguciej, Kyoji Horiguchi (26-2) poddał faworyzowanego mistrza 135 funtów Bellatora Darriona Caldwella (12-2).
Caldwell szybko skrócił dystans, unieruchamiając Horiguchiego w klinczu i walcząc o obalenie. Japończyk – zdecydowanie mniejszy – miał ogromne problemy, ledwie ratując się – po części dzięki linom – przed ciasną kimurą, a wcześniej dźwignią na łokieć. Zdołał jednak w końcu wstać i walka wróciła na środek ringu. Tam Horiguchi pozostawał poza zasięgiem, doskakując z pojedynczymi ciosami i kopnięciami, głównie niskimi – z całkiem niezłym skutkiem, choć wiele tego nie było.

W drugiej rundzie nie działo się wiele – mistrz Bellatora szybko dopadł Japończyka pod siatką, tam gnębiąc go do końca rundy. Nie był jednak w stanie rozłożyć Horiguchiego, aby rozpuścić uderzenia czy poszukać poddania.

Na początku ostatniej rundy Japończyk trafił srogim krosem na korpus, potem dokładając uderzenie na głowę, ale… został przewrócony i wydawało się, że jest już po walce. Jednak Horiguchi poszukał gilotyny – z bardzo trudnej pozycji – i ją znalazł, zmuszając Caldwella do klepania!

https://twitter.com/vaobhr/status/1079736084035100672

Dla Kyojiego Horiguchiego jest to jedenasta z rzędu wygrana. Seria czterech kolejnych zwycięstw Darriona Caldwella dobiega końca.

Najprawdopodobniej obaj zawodnicy spotkają się raz jeszcze w rewanżowym starciu, ale tym razem pod banderą Bellatora.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button