Bez kategorii

Kuriozalna porażka Thierry’ego Sokoudjou z Thiago Silvą – video

Thierry Sokoudjou nie zaliczy do udanych swojej wyprawy do Rio de Janeiro na walkę z Thiago Silvą.

Thierry Sokoudjou nie próżnuje. Nieco ponad miesiąc po kontrowersyjnej porażce w walce o pas mistrzowski kategorii półciężkiej na gali KSW 36 z Tomaszem Narkunem, Kameruńczyk powrócił do walki, stając na gali F2N – Fight 2 Night w Rio de Janeiro naprzeciwko innego weterana Thiago Silvy.

W pierwszej rundzie Sokoudjou prezentował się zdecydowanie lepiej, ochoczo obijając korpus Silvy, ale to ten ostatni trafił najmocniej, posyłając Kameruńczyka na deski. Ten zdołał jednak przetrwać i w drugiej rundzie powrócił do taktyki obijania schabów Brazylijczyka. W trzeciej rundzie toczonego w wolnym tempie pojedynku stało się coś nieoczekiwanego…

Video za Jolassanda

Kameruńczykowi najprawdopodobniej zabrakło już powietrza w płucach i najzwyczajniej w świecie oddał walkę.

Co ciekawe, starcie z Silvą wszędzie reklamowane było jako walka wieczoru gali, ale ostatecznie nie było nawet co-main eventem. Wieść gminna niesie, że był to celowy zabieg, bowiem Brazylijska Komisja Sportowa MMA (CABMMA) poddawała kontrolom antydopingowym tylko bohaterów dwóch ostatnich starć.

Dla 32-letniego Sokoudjou jest to druga z rzędu przegrana i czwarta (wszystkie ponosił przez nokauty) w ostatnich pięciu występach. Z kolei 33-letni Thiago Silva odnosi drugie z rzędu zwycięstwo po tym, jak kilka miesięcy temu na gali Akhmat pokonał Stava Economou.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button