UFC

Kto dla Weili Zhang w pierwszej obronie? Ponad 27 tys. fanów zabrało głos!

Dziennikarz Ariel Helwani utworzył ankietę, pytając fanów, z kim w pierwszej obronie pasa najchętniej obejrzeliby nową mistrzynię 115 funtów Weili Zhang.

Nie trwało długo panowanie Jessiki Andrade w kategorii słomkowej UFC. Zdetronizowawszy Rose Namajunas w maju – znokautowała Amerykanką brutalnym slamem – Brazylijka straciła złoto w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 15 w Shenzhen.

Zobacz także: Dana White zabrał głos na temat oskarżeń o gwałt pod adresem Conora McGregora

Jej oprawcą okazała się Weili Zhang, która w ledwie 42 sekundy zdemolowała reprezentantkę Kraju Kawy, rozsiadając się na mistrzowskim tronie jako pierwsza chińska zawodniczka w historii.

Nie szczędząc komplementów nowej mistrzyni, głównodowodzący UFC Dana White zapowiedział podczas konferencji prasowej po gali, że do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego Chinki dojdzie w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo natomiast, kto stanie naprzeciwko Weili Zhang – amerykański promotor nie odpowiedział bowiem wprost na to pytanie, kwitując je standardowym „zobaczymy”.

W czubie kategorii słomkowej jest obecnie ciasno. Pretensji do tronu nie ukrywa była mistrzyni Joanna Jędrzejczyk, która przekonuje, że w kontrakcie zagwarantowano jej, że pokonując Michelle Waterson w październiku w San Francisco, utoruje sobie drogę do pojedynku o pas złoto.

Mistrzowskich aspiracji nie ukrywa też sklasyfikowana na 2. miejscu w rankingu 115 funtów Tatiana Suarez. Niepokonana w zawodowej karierze amerykańska zapaśniczka wygrała już pod sztandarem UFC pięć walk i powoli dochodzi do zdrowia po urazie, jakiego doznała w ostatniej zwycięskiej potyczce z Niną Ansaroff.

W grze jest też była mistrzyni Rose Namajunas, która okupuje 1. miejsce w rankingu. Amerykanka przebąkiwała co prawda o zakończeniu kariery po utracie pasa na rzecz Jessik Andrade, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

I właśnie ankietę z tymi trzema opcjami – tj. zwyciężczynią walki Jędrzejczyk vs. Waterson, Rose Namajunas oraz Tatianą Suarez – utworzył na Twitterze dziennikarz Ariel Helwani, pytając fanów, z kim Weili Zhang powinna zmierzyć się w pierwszej obronie.

Wyniki mogą nieco zaskakiwać, bo prawie połowa – 48% – fanów z ponad 27 tys. którzy oddali dotychczas głos, widzi w tej roli… Rose Namajunas! 33% wskazało na zwyciężczynię starcia Jędrzejczyk z Waterson, a 17% na Suarez.

Jak podejdą do tej ankiety decydenci UFC? Tego nie wiadomo, ale nie jest żadnym sekretem, że popularność wśród fanów ma duże znaczenie przy zestawianiu kluczowych pojedynków, takich jak na przykład właśnie te mistrzowskie.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button