KSWPolskie MMA

KSW rozpatrzyło protest na werdykt w walce Omielańczuk vs. Martinek! Pomimo iż wszyscy członkowie komisji wskazali na Czecha, werdykt podtrzymano!

Na oficjalnej stromnie KSW zaprezentowano obszerne oświadczenie w sprawie protestu złożonego przez Michala Martinka na werdykt w jego walc z Danielem Omielańczukiem.

Dobiegła końca saga z werdyktem w walce Daniela Omielańczuka z Michalem Martinkiem, która odbyła się podczas piątkowej gali KSW 75 w Nowym Sączu.

Pojedynek zakończył się zwycięstwem niejednogłośną decyzją sędziowską polskiego zawodnika, co spotkało się z lawiną krytyki ze strony fanów, dziennikarzy oraz ekspertów większych i mniejszych. Cały świat i ich matki byli bowiem przekonani, że wiktoria winna była paść łupem czeskiego zawodnika.

Zażenowania postawą punktowych nie krył współwłaściciel polskiego giganta Maciej Kawulski, który nie zostawił suchej nitki na dwóch punktujących dla Polaka sędziów, jednocześnie za pośrednictwem mediów społecznościowych wyrzucając ich z organizacji na zbity pysk.

Tymczasem w środę organizatorzy opublikowali ostateczną decyzję w sprawie protestu na werdykt ze strony czeskiej ekipy, który wpłynął do nich w sobotę – protestu, do złożenia którego zresztą zachęcał ich wspomniany Maciej Kawulski.

Pojedynek raz jeszcze prześwietlili Ben Cartlidge, Clemens Werner oraz Vito Paolillo, którzy weszli w skład specjalnie na tę okoliczność powołanej 3-osobowej komisji. Pomimo iż wszyscy trzej po przeanalizowaniu pojedynku wskazali na zwycięstwo Michala Martinka, to… Werdykt walki nie został zmieniony.

– W ocenie sędziów przebija się informacja o tym, że starcie było wyrównane, a decydujące w poszczególnych rundach były szczegóły, których ocena mogła zależeć od umiejscowienia sędziego pod klatką – napisano w oświadczeniu. – Ponadto, sędziowie muszą podjąć decyzję w kilkanaście sekund po zakończonej rundzie i nie mają do dyspozycji powtórek ani możliwości cofnięcia się do kluczowych momentów w celu ewentualnego potwierdzenia ich efektywności.

– Na żywo i z odtworzenia sędziowie wypunktowali każdą z rund w stosunku 10-9, a w przypadku dwóch pierwszych rund sędziowie wchodzący w skład komisji nie byli jednomyślni w ocenie i wskazywali na bardzo wyrównany charakter całego pojedynku. Zgodnie z przyjętą praktyką werdykt sędziów punktowych może zostać zmieniony, jeśli wystąpił błąd proceduralny, przypadek korupcji lub konfliktu interesów. Biorąc pod uwagę powyższą analizę, komisja zadecydowała o podtrzymaniu werdyktu sędziowskiego w starciu Daniela Omielańczuka z Michalem Martinkiem.

– Niezależnie od decyzji komisji sędziowskiej, KSW postanowiło wypłacić Michalowi Martinkowi pełną kontraktową sumę za pojedynek z Danielem Omielańczukiem. Ponadto, zawodnik z Czech nie straci swojego miejsca w rankingu kategorii ciężkiej. Federacja KSW zaproponowała również obu sztabom starcie rewanżowe, do którego będzie chciała doprowadzić.

Pełne uzasadnienie decyzji o podtrzymaniu wyniku pojedynku oraz opinie trzech członków komisji znaleźć można tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button