KSWPolskie MMA

„Już teraz powinni zająć się doradztwem dietetycznym, bo na KSW miejsca dla nich nie ma!” – Maciej Kawulski wyrzuca sędziów po „skandalicznym” werdykcie Omielańczuk vs. Martinek

Maciej Kawulski zapowiedział, że po raz pierwszy w życiu będzie namawiał sztab pokonanego zawodnika – w tym wypadku Michala Martinka – do złożenia protestu na werdykt sędziowski.
Głośnym echem na nadwiślańskiej scenie MMA odbił się werdykt sędziowski w co-main evencie gali KSW 75 w Nowym Sączu, gdzie rękawice skrzyżowali Daniel Omielańczuk i Michal Martinek.

Sędziowie wskazali bowiem niejednogłośnie na polskiego zawodnika, pomimo iż wydawało się, że wiktoria przypadnie w udziale Czechowi. Tylko sędzia Bartłomiej Czajka wypunktował pojedynek dla Michala Martinka, w stosunku 30-27. Łukasz Porębski i Robert Wardzała wyżej ocenili jednak Daniela Omielańczuka, punktując dlań 29-28.
W przestrzeni medialnej zawrzało. Od lewa do prawa na werdykt posypały się gromy. Kwestionowali go – delikatnie rzecz ujmując – fani, dziennikarze oraz eksperci więksi i mniejsi.

Okazuje się, że zniesmaczony takim osądem sędziów jest też współwłaściciel KSW Maciej Kawulski. W wywiadzie, jakiego udzielił Arturowi Mazurowi z WP Sportowe Fakty, nie zostawił suchej nitki na sędziach, którzy orzekli o wiktorii Daniela Omielańczuka.

– Tylko jeden sędzia miał rację – powiedział polski promotor. – Rzadko się wypowiadam w takich tematach. Uważam, że każdy sędzia ma prawo widzieć walkę tak, jak ją widzi. I na tym to polega, że wyznaczasz sędziów najlepiej, jak potrafisz, a oni mają prawo tę walkę ocenić.

– Myśmy źle wybrali sędziów, jeżeli w taki sposób widzieli tę walkę… Widziało dwóch naszych sędziów tę walkę. Powinno zająć się doradztwem dietetycznym już od teraz, ponieważ na KSW miejsca dla nich nie ma. To jest błąd w sztuce.– Nikt, kto ma pojęcie o tym sporcie, nie może sędziować… Uwielbiam Daniela Omielańczuka. Bardzo go szanuję jako człowieka, jako zawodnika i zawsze jestem po jego stronie. I sercem byłem po jego stronie. Bardzo chciałbym żeby wygrał.

– Ale to, co się stało, działa na jego niekorzyść, na niekorzyść Federacji KSW, na niekorzyść tego sportu. Takie werdykty nie powinny przechodzić.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Po raz pierwszy w życiu będę namawiał sztab, żeby napisał protest.

Dziennikarz zwrócił uwagę, że trener Czecha Andrzej Kościelski zdążył już zapowiedzieć, że protest zostanie złożony.

– I bardzo dobrze! – powiedział Maciej Kawulski. – Bardzo dobrze, bo to jest skandal. Uważam, że sędziowie nie tylko się pomylili, ale dokonali jakiejś rewolucyjnej oceny sytuacji.
– Mogę już dzisiaj nie być sprawnym analizatorem walk MMA, ale przez 20 lat siedzę w dobrym miejscu przy ringu i wiem na pewno, że Daniel tej walki nie wygrał.

– Na pewno będę interweniował, aby (protest) został rozpatrzony przez wszystkich możliwych międzynarodowych sędziów. W ten sposób tej sprawy nie zostawimy. Tyle mogę powiedzieć.

Dla Daniela Omielańczuka zwycięstwo z Michałem Martinkiem było pierwszym w karierze pod sztandarem KSW. Jego bilans tamże – wliczając też krótką przygodę z organizacją w 2009 roku – wynosi obecnie 1-3.

Cały wywiad poniżej.

This poll has ended (since 1 year).

Jak oceniasz werdykt w walce Omielańczuk vs. Martinek?

Skandaliczny
67.23%
Dyskusyjny
22.03%
Da się wybronić
7.34%
Prawidłowy
3.39%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button