KSWOktagonPolskie MMA

KSW i Oktagon MMA na kursie kolizyjnym! „Wjedziemy w tę ich Czeską Republikę”

Współdowodzący KSW Martin Lewandowski przyznał, że organizacja Oktagon MMA kompletnie zmieniła nastawienie względem KSW i póki co o współpracy mowy być nie może.
Jeszcze dwa lata temu decydenci KSW mówili głośno o poszerzeniu współpracy ze słowacko-czeską organizacją Oktagon MMA, której owocami były między innymi starty nad Wisłą Mateusza Legierskiego czy Vojto Barborika.

Ostatnimi jednak czasy relacje pomiędzy organizacjami uległy mocnemu pogorszeniu. Właściciel Oktagonu Ondrej Novotny stwierdził w sierpniu tego roku, że nie ma możliwości, aby jego organizacja wypożyczyła Polakom jakiegokolwiek zawodnika, jeśli Martin Lewandowski i Maciej Kawulski spróbują zorganizować galę w Czechach lub na Słowacji. Novotny zwrócił wówczas uwagę, że identyczną politykę ma na terenie Polski KSW.
Wieść gminna niesie też, iż Novotny i spółka nie tylko wykluczają wypożyczenie swoich zawodnikom KSW, ale też aktywnie przeciwdziałają próbom wejścia polskiego giganta na ichniejszy rynek, chociażby poprzez utrudnianie wynajęcia tamtejszych hal.

W najnowszej odsłonie magazynu Oktagon Live właśnie o relacje z Oktagonem zapytano współwłaściciela KSW Martina Lewandowskiego, który przyznał, że rzeczywiście doszło do sporego ochłodzenia.

– To oni zmienili kierunek gry – zaznaczył Martin. – Z tego, co słyszałem, to zaczęli zakazywać zawodnikom startów w KSW. Gdzieś chyba opublikowali, że albo my, albo oni, więc…

– Niestety, jest to kiepskie, bo w momencie kiedy wyciągnęli do nas rękę, gdy byli na początku swojej drogi, więc my mogliśmy – za przeproszeniem – trzymać ich pod butem. Wyciągnęliśmy do nich symboliczną koleżeńską łapę. Urośli odrobinę… Ale, słuchajcie, ja to już znam. 18 lat widzę już każdego machającego szabelką. Nie przejmuję się tym. Wjedziemy w tę ich Czeską Republikę w następnym roku.Zapytany wprost, czy Novotny i spółka jakkolwiek maczali palce w niedoszłej tegorocznej gali KSW w Ostrawie – była rzekomo planowana na sierpień – polski promotor zaprzeczył.

– Co może nam Oktagon zrobić? – powiedział. – Zablokują nam jakiegoś zawodnika? Ok. Znajdziemy pięćdziesięciu innych. Nie ma takiej możliwości.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– To nie jest tak, że ja chcę tu teraz pokazać, że macham szabelką, tylko po prostu zdajemy sobie sprawę, że prezentujemy kompletnie inną ligę.

– Oczywiście oni w Czechach są bardziej popularni, mają rynek. Natomiast wielokrotnie pokazywaliśmy, że potrafimy koegzystować z innymi federacjami – nawet z polskimi, gdzie tak naprawdę rywalizujemy na tym rynku polskim. Potrafimy znaleźć wspólny język z FEN-em, Babilonem. Po latach po perturbacjach przeróżnych – ale potrafimy.
– Cóż, zaskoczony jestem, że nagle zaczęli tak piąchami wygrażać, ale wjedziemy w te Czechy, bo po prostu nam się ten rynek podoba od dłuższego czasu.

Kiedy polski gigant zamierza zaatakować czeski rynek? Nie wiadomo. Pod sztandarem KSW startują tacy czescy zawodnicy jak Michal Martinek, David Martinik czy Magdalena Sormova.

Oktagon MMA działa w Czechach i na Słowacji od 2016 roku, organizując tam ogromne, cieszące się wielką popularnością wydarzenia. W czerwcu organizacja rozdziewiczyła też niemiecki rynek, wracając tam w październiku.

Całą rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button