„Król nigdzie się nie wybiera” – Khabib Nurmagomedov wysłał ostrzeżenie Conorowi McGregorowi?

Zasiadający na mistrzowskim tronie wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov opublikował wymowny wpis w mediach społecznościowych.

Mistrz kategorii lekkiej Khabib Nurmagomedov nie zabrał jeszcze oficjalnie głosu na temat walki wieczoru sobotniej gali UFC 246 w Las Vegas, gdzie niepałający doń sympatią Conor McGregor potrzebował ledwie czterdziestu sekund na znokautowanie Donalda Cerrone.

Dagestańczyk opublikował jednak dzień później krótki wpis, który zdaniem wielu nawiązywał właśnie do triumfalnego powrotu do akcji niewidzianego w oktagonie od szesnastu miesięcy – i porażki właśnie z Nurmagomedovem – Irlandczyka.

View this post on Instagram

История нас оправдает.

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Historia nas oceni.

Dziś natomiast Dagestański Orzeł opublikował kolejny wpis, który wydaje się odpowiedzią na gigantyczny zgiełk medialny, jaki od kilku dni towarzyszy zwycięskiemu w sobotę Conorowi McGregorowi.

Król nigdy nie odszedł i nigdzie się nie wybiera. Powiedzcie im, że nadchodzę 👊💦

31-latek powróci do akcji podczas kwietniowej gali UFC 249 w Brooklynie, gdzie stanie do trzeciej obrony tytułu mistrzowskiego. Jego rywalem będzie rozpędzony serią dwunastu zwycięstw Tony Ferguson.Obaj zawodnicy byli w przeszłości zestawiani już czterokrotnie, ale za każdym razem problemy zdrowotne jednego lub drugiego przekreślały pojedynek. Taki sam scenariusz zresztą prognozuje teraz nieukrywający mistrzowskich aspiracji Conor McGregor, który liczy, że dzięki temu wśliźnie się do walki o złoto.

O ile mistrz nie wypowiadał się jeszcze bezpośrednio na temat Irlandczyka po jego sobotnim zwycięstwie, to uczynił to jego ojciec. Abdulmanap Nurmagomedov stwierdził mianowicie, że Notorius nie zasłużył na rewanżowe starcie z Dagestańskim Orłem, bo pokonał leciwego już rywala i to w kategorii półśredniej. Obwieścił, że w sytuacji, w której Irlandczyk nie pokonał wcześniej żadnego mocnego rywala w 155 funtach, za rewanżowe starcie UFC musiałoby wyłożyć na stół $100 milionów.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Też chcemy rewanżu, ale najpierw…” – ojciec Khabiba reaguje na wiktorię Conora, żąda astronomicznej gaży za rewanż

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply