Bellator

Koniec bajecznej serii Yaroslava Amosova! Ukrainiec brutalnie znokautowany na gali Bellator 301 (VIDEO)

Działo się podczas ostatniej prawdopodobnie gali w historii Bellatora – nieskazitelny bilans stracił Yaroslav Amosov.

W walce wieczoru gali Bellator 301 w Chicago tytuł mistrzowski wagi półśredniej i nieskazitelny bilans stracił Yaroslav Amosov (27-1). Ukrainiec padł w trzeciej rundzie pod uderzeniami Jasona Jacksona (17-4).

Jamajczyk od początku zawodów prezentował się fantastycznie, powstrzymując zapaśnicze zapędy Ukraińca. Okopywał mu nogi, strasząc go też w odpowiedzi na obalenia kolanami i podbródkami. W szermierce na pięści i kopnięcia rozdawał karty, dobrze korzystając ze swoich gabarytów.

Początkiem końca Dynama okazała się kontrująca kombinacja Jacksona w trzeciej rundzie, po której Amosov zaliczył deski. Spróbował szybko wrócić na nogi, ale zainkasował serię kolejnych uderzeń. Gdy w końcu, nadal mocno naruszony, zdołał zerwać się na nogi, Jamajczyk znokautował go podbródkiem, po którym Ukrainiec runął twarzą na deski, bez życia.

Dla nowego mistrza wagi półśredniej była to siódma wygrana z rzędu – zdecydowanie najcenniejsze w dotychczasowej karierze.

W co-main evencie wydarzenia Patchy Mix (19-1) w unifikacyjnym starciu sięgnął po tytuł mistrzowski wagi koguciej, poddając w drugiej rundzie Sergio Pettisa (23-6).

Dla Sergio Pettisa była to pierwsza porażka pod sztandarem Bellatora, a dla Patchy’ego Mixa drugie podejście do walki o tron – po tym jak w 2020 roku zmuszony był uznać wyższość Juana Archulety.

Pozostałe walki karty głównej wydarzenia zakończyły się jednogłośnymi decyzjami. Raufeon Stots (20-2) w rewanżu ponownie pokonał Danny’ego Sabatello, AJ McKee Jr. (21-1) po krwawym boju wygrał z Sidneyem Outlawem (17-6), a Alexander Shabliy (24-3) rozbił na pełnym dystansie Patricky’ego Freire (25-12), awansując do finału Grand Prix wagi lekkiej.

Nie brakowało efektownych akcji w karcie wstępnej, na której Timur Khizriev (15-0) popisał się bajeczną obroną przed obaleniem w wygranej jednogłośnie walce z Justinem Gonzalesem (14-3).

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button