Komisarze z Nevady zadecydują o losie Khabiba, Conora i Jonesa

Już za kilka dni swój finał mieć będzie słynna awantura po październikowej gali gali UFC 229 z Khabibem Nurmagomedovem i Conorem McGregorem w rolach głównych.

Na najbliższy wtorek nie zaplanowano żadnej dużej gali MMA, ale fani dyscypliny na brak emocji nie będą w tym dniu narzekać. Wszystko dlatego, że w Las Vegas zbierze się wówczas Stanowa Komisja Sportowa z Nevady, która zadecyduje o dalszych losach między innymi Khabiba Nurmagomedova, Conora McGregora i Jona Jonesa.
Dagestańczyk i Irlandczyk poznają wymiar kary za awanturę po październikowej gali UFC 229 w Las Vegas, gdzie mistrz wagi lekkiej poddawszy Notoriousa, rozpętał awanturę poza oktagonem, która szybko przeniosła się też do jego środka.

Nurmagomedov stwierdził niedawno, że spodziewa się zawieszenia na okres 9-12 miesięcy. Jeśli potwierdzi się nawet ta bardziej optymistyczna wersja – 9 miesięcy – Dagestańczyka nie zobaczymy w akcji do września-października. Wszystko dlatego, że w okresie od 5 maja do 4 czerwca trwa Ramadan.

Nie wiadomo, co stanie się z milionem dolarów z 2-milionowej gaży Khabiba, zatrzymanej przez komisarzy.

Kara dla McGregora będzie prawdopodobnie łagodniejsza – zarówno pod względem finansowym, jak i długości zawieszenia.

Nie wiadomo natomiast, czy obaj zawodnicy pojawią się w Las Vegas osobiście. Dagestański Orzeł przed kilkoma miesiącami zapowiedział, że ani myśli tego robić, ale jego menadżer szybko zapewnił, że owszem, mistrz stawi się na przesłuchaniu.

Najprawdopodobniej natomiast do Las Vegas wybierze się mistrz wagi półciężkiej Jon Jones, który ma już wyszykowaną kolejną walkę – 2 marca zmierzy się podczas gali UFC 235 z Anthonym Smithem. Rzecz jednak w tym, że najpierw musi uzyskać licencję zawodniczą w Nevadzie, wyjaśniając komisarzom swoje liczne w zeszłym roku wpadki dopingowe.

Ponadto komisarze wezmą też pod lupę kompanów Khabiba Nurmagomedova – Zubairę Tukhugova i Abubakara Nurmagomedova. Tymczasowo zawieszony przez komisarzy został też Dillon Danis, ale jego sprawa nie będzie poruszana we wtorek.

Póki co nie wiadomo nic o transmisji z posiedzenia – ale absolutnie nie sposób wykluczyć, że takowa pojawi się w aplikacji UFC Fight Pass.

*****

Jon Jones nie przeszedł kontroli antydopingowej VADA podczas UFC 232

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply