UFC

Kolejny pojedynek karty głównej UFC Fight Night 125 zagrożony

Starcie pomiędzy Michelem Prazeresem i Demondem Greenem podczas gali UFC Fight Nigt 125 stoi pod znakiem zapytania – a to z uwagi na problemy z wypełnieniem limitu wagowego przez Brazylijczyka.

Po tym, jak wczoraj posypał się co-main event gali UFC Fight Night 125 w Belem – Pedro Munhoz wniósł na wagę 140 funtów, wobec czego John Dodson odmówił walki – dziś kolejne starcie z karty głównej może zostać przekreślone.

Chodzi o konfrontację rozpędzonego serią pięciu wiktorii Michela Prazeresa z Desmondem Greenem. Podczas wczorajszego ważenia Brazylijczyk w zaplanowanej na kategorię lekką walce – 156 funtów – wniósł bowiem na wagę 161 funtów.

Jak donosi Combate, obaj zawodnicy ustalili, że w momencie przyjazdu na halę Mangueirinho Gymnasium w Belem Prazeres może ważyć maksymalnie 173 funty. Jeśli przekroczy ten limit, do Greena należeć będzie decyzja, czy walka się odbędzie – czy też się nie odbędzie.
Z kolei portal MMAFighting.com donosi, że dziś rano Trator ważył już 171 funtów, co może czynić mocno problematycznym utrzymanie przez niego wagi na poziomie nie wyższym niż 173 funty przez kilka długich godzin.

Amerykanin otrzyma 20% gaży podstawowej Brazylijczyka oraz drugie tyle z jego bonusu za zwycięstwo, jeśli do walki dojdzie i Prazeres wyjdzie z niej obronną ręką.

*****

Daniel Cormier: „Gdy Jones mnie pokonał, nie tylko chciał walki z Lesnarem, ale też powiedział, że…”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button