Trening MMAUFC

„Kolejna sesja sparingowa z tymi dwoma potworami!” – Jan Błachowicz wskazał głównych sparingpartnerów przed walką z Alexem Pereirą

Były mistrz kategorii półciężkiej Jan Błachowicz wskazał dwóch nadwiślańskich kickbokserów, którzy pomogą mu w przygotowaniach do lipcowej walki z Alexem Pereirą na UFC 291.

Nie zasypia gruszek w popiele Jan Błachowicz. Szlifujący intensywnie formę przed kluczowym dla układu sił w wadze półciężkiej starciem z Alexem Pereirą były polski mistrz w środę podziękował za sparingi swoim dwóm kluczowym sparingpartnerom.

Polsko-brazylijskie starcie odbędzie się 29 lipca w Salt Lake City w ramach co-main eventu gali UFC 291. Polak od dłuższego czasu lobbował za walką z przenoszącym się do 205 funtów byłym mistrzem wagi średniej, który zresztą sam przejawiał zainteresowanie taką konfrontacją.

W licznych wywiadach, jakich zdążył w ostatnich dniach udzielić, Cieszyński Książę nie ukrywał zadowolenia z zestawienia z Brazylijczykiem. Podkreślał, że to wspaniały zawodnik o bardzo wysokich umiejętnościach, wobec czego nie zabraknie mu motywacji do treningów.

– Ściągnęliśmy już fajną ekipę kickbokserów – powiedział reprezentant WCA w rozmowie z Pawłem Wyrobkiem z Polsat Sport. – Podobny skład jak do Adesanyi, więc nie martwię się o brak sparingpartnerów.

W środę cieszynianin opublikował natomiast nagranie, na którym przedstawił swoich dwóch najważniejszych prawdopodobnie sparingpartnerów w drodze do walki z Poatanem.

– Kolejna sesja sparingowa za nami, z tymi dwoma potworami! – powiedział. – To były bardzo ciężkie sparingi, więc będę gotowy na wszystko. Na wszystko!

Mowa oczywiście o specjalizujących się w szermierce na pięści i kopnięcia oraz dysponujących świetnymi warunkami fizycznymi Kamilu Rucie oraz Patryku Grabowskim.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

– Wracam do gry – napisał kilka dni temu na Instagramie Kamil. – Po raz kolejny Jan Błachowicz obdarzył mnie zaufaniem, zapraszając mnie do swojego obozu przygotowawczego do kolejnej walki z debiutującym w kategorii półciężkiej byłym mistrzem dwóch kategorii wagowych Glory i byłym mistrzem kategorii średniej UFC Alexem Pereirą.

– Stracił on pas mistrzowski w walce z Israelem Adesanyą, z którym Janek wygrał po przygotowaniach, w których byłym jego głównym sparingpartnerem.

– Jest to dla mnie ogromny zaszczyt pomagać i wspierać swoją wiedzą byłego mistrza UFC. Przed nami kilka ciężkich tygodni przygotowań i sparingów.


Jan Błachowicz bukmacherskim faworytem w starciu z Alexem Pereirą


Kamil Ruta może pochwalić się w kickboxingu licznymi osiągnięciami – zdobywał między innymi mistrzostwo świata WAKO czy 3-krotne mistrzostwo Europy WAKO. Wielokrotnie wygrywał też Mistrzostwa Polski.

Z kolei Patryk Grabowski to zawodnik MMA, który ma na koncie bilans 2-1. 27-latek pojedzie z Janem Błachowiczem oraz trenerami Robertem Złotkowskim i Michałem Mankiewiczem (dołączył do sztabu trenerskiego) do Salt Lake City, gdzie do końca pomagał będzie Cieszyńskiemu Księciu w przygotowaniach i sparingach.

Na matach WCA Jan Błachowicz może liczyć też na pomoc Izu Ugonoha, który przy okazji walki z Israelem Adesanyą poleciał z nim do Las Vegas.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button