ONE FC

Kleber Koike Erbst zachwyca na ONE Japan Series, toruje sobie drogę do ONE Championship – VIDEO

Kleber Koike Erbst powrócił na zwycięskie tory, podczas gali ONE Japan Series w Tokio poddając Akiyo Nishiurę.

Były mistrz kategorii piórkowej KSW Kleber Koike Erbst (25-5-1) powrócił do akcji po rozstaniu z polskim gigantem. Brazylijski Japończyk wystąpił podczas gali ONE Japan Series: Road to Century w Tokio, gdzie skrzyżował pięści z Akiyo Nishiurą (14-9-1).

Zobacz także: Dana White zabrał głos na temat oskarżeń o gwałt pod adresem Conora McGregora

Po niespełna minucie walka trafiła do parteru, gdzie Erbst rozpoczął polowanie na rywala. Nishiura, który nigdy wcześniej w karierze nie przegrał przed czasem, bronił się długo i dzielnie, ale w końcu zmuszony był odklepać walkę – a to z uwagi na mordercze brabo, w które złapał go Koike.

W ten sposób 29-latek powraca na zwycięskie tory po porażce z Mateuszem Gamrotem w grudniu zeszłego roku. Dla Erbsta jest to też 23. zwycięstwo przed czasem spośród 25, jakie odniósł w zawodowej karierze. Jednocześnie to 21. wiktoria przez poddanie.

Gala odbyła się przy współpracy organizacji ONE Championship, Pancrase oraz Shooto. Na szali walki Koike z Nishiurą znalazł się występ podczas gali ONE Championship: Century, która odbędzie się 13 października w Tokio. Wiktoria byłego mistrza KSW oznacza, że najprawdopodobniej właśnie podczas tej gali zadebiutuje pod sztandarem organizacji dowodzonej przez Chatriego Sityodtonga.
Z KSW Japończyk rozstał się kilka miesięcy temu. Jak twierdził wówczas współwłaściciel polskiej organizacji Martin Lewandowski, oczekiwania finansowe zawodnika nie pokrywały się z jego wartością medialną w Polsce i Japonii.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button