BellatorRizin Fighting FederationWiadomości MMA

King Mo wystąpi w 8-osobowym turnieju Rizin FF w Sylwestra

Amerykanin będzie reprezentował Bellatora, podczas turnieju wagi półciężkiej, organizowanego przez nową federację z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Muhammed Lawal (16-4), bardziej znany jako King Mo, będzie reprezentował organizację Bellator podczas eventu rozkręcanego przez nowego partnera biznesowego amerykańskiej federacji, czyli japońskie Rizin Fighting Federation. Gala odbędzie się w Sylwestra na japońskiej Saitama Super Arena  w Tokio.

Podczas gali fani będą mogli zobaczyć ośmioosobowy turniej w kategorii półciężkiej, na którym wystąpi właśnie King Mo. Prezydent drugiej federacji świata, Scott Coker, oficjalnie namaścił Lawala na reprezentanta swojej organizacji podczas piątkowego Bellatora 145 w St. Louis.

Póki co, nie ogłoszono kto będzie rywalem Amerykanina. Nie wiadomo również, kto jeszcze wystąpi w tym turnieju.

Lawal zaczynał swoją zawodową karierę w MMA, właśnie od występów przed japońską publicznością. W Kraju Kwitnącej Wiśni, w latach 2008-09, zdążył stoczyć cztery pojedynki, wszystkie zakończone zwycięstwami. Jednak później nie walczył już w ojczyźnie samurajów, skupiając się na podboju Ameryki. Pierwsze kroki skierował do nieistniejącej już organizacji Strikeforce, gdzie zdobył nawet tytuł mistrza wagi półciężkiej. Następnie zasilił szeregi Bellatora, gdzie dane mu było dwukrotnie walczyć o pas.

Sam zawodnik optymistycznie podchodzi do perspektywy pojedynku w Japonii.

Kiedy wrócę do Japonii, będą nazywać mnie King-Mo-zilla, gdy wygram ten turniej.

Debiutancka gala Rizin FF,  organizowana przez Sakakibarę, zapowiada się ciekawie. Oprócz Mo, zobaczymy na niej m.in. powracającego ze sportowej emerytury, legendarnego Fedora Emelianenko

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button