„Kilku gości z gór napisało historię krwią swoich rywali” – Khabib wspomina zwycięstwo z Conorem

Rozdający karty w kategorii lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedov krótko podsumował wiktorię z Conorem McGregorem, która miała miejsce dokładnie dwa lata temu.

6 października 2018 roku w Las Vegas odbyła się gala UFC 229, którą zwieńczyła prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana w historii i ociekająca złą krwią walka na szczycie kategorii lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Conorem McGregorem.

Przetrwawszy liczne faule Irlandczyka, Dagestańczyk zdominował go i poddał w czwartej rundzie, wcześniej posyłając go nawet na deski soczystym prawym. Po walce doszło do gigantycznej awantury w oktagonie i w jego sąsiedztwie, co obaj zawodnicy przypłacili zawieszeniami.

Gala UFC 229 okazała się gigantycznym sukcesem. Sprzedano rekordowe 2,4 mln subskrypcji PPV, a na bramce organizatorzy zarobili $17,2 mln, co stanowi najlepszy wynik UFC w historii gal organizowanych w Las Vegas.
W drugą rocznicę walk Dagestańczyk opublikował w mediach społecznościowych krótkie z niej wspominki…

– Dla nich to tylko biznes, ale nie dla mnie – napisał, nawiązując do słów Irlandczyka w trakcie walki. – Tamtego wieczoru maski opadły i w Las Vegas kilku gości z gór napisało historię krwią swoich rywali.

Od czasu tamtej porażki Notorious garnie się do rewanżu, na różne sposoby prowokując Dagestańskiego Orła. Ten póki co sposobi się jednak do potyczki z Justinem Gaethje, która uświetni zaplanowaną na 24 października galę UFC 254.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Jesteś teraz królem, więc…” – Daniel Cormier odpowiedział na wyzwanie Jana Błachowicza

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply