Khamzat Chimaev rzucił wyzwanie pięciu rywalom, może powrócić już na UFC 254

Niepokonany Khamzat Chimaev nie zamierza zwalniać tempa – rzucił właśnie rękawice pięciu rywalom, a wedle nieoficjalnych doniesień, niebawem może powrócić do oktagonu.

Robiący furorę w UFC Khamzat Chimaev, który w sobotę dopisał do swojego bilansu trzecie zwycięstwo pod sztandarem amerykańskiego giganta, w ledwie 17 sekund brutalnie nokautując Geralda Meerschaerta, nie daje o sobie zapomnieć.

W poniedziałek Czeczen wskazał pięciu rywali, z którymi chciałby skrzyżować rękawice przy okazji swojej kolejnej wizyty w oktagonie.

– Następną walką (o pas) jest Usman vs. Gilbert, więc dajcie mi Masvidala, Covingtona, Edwardsa, Wonderboya lub Demiana – napisał na Twitterze. – Mają różne twarze, ale wynik będzie ten sam. Jazda!

Pierwotnie Khamzat Chimaev miał po walce z Geraldem Meerschaertem stanąć w szranki z Demianem Maią podczas jednej z nadchodzących gal UFC Fight Island w Abu Zabi, ale z czasem sternik amerykańskiego potentata Dana White nieco zmienił narrację, twierdząc, że do walki Czeczena z Brazylijczykiem prawdopodobnie dojdzie w okolicach listopada w Las Vegas.
Pytany natomiast o jego przyszłość po sobotniej gali, sternik UFC stwierdził, że jeśli pojawi się możliwość zestawienia czeczeńskiemu Wilkowi walki w Abu Zabi, z całą pewnością z niej skorzysta.

Zresztą wedle doniesień rosyjskiego dziennikarza Denisa Geyko, takie są właśnie wstępne plany.

– Powiedziano mi, że Khamzat Chimaev może stoczyć kolejną walkę na UFC 254 – napisał na Twitterze Geyko. – Dochodzą mnie też słuchy, że prawdopodobnie jego rywalem nie będzie Demian Maia.

Tymczasem inną wizję przyszłości sportowej Khamzata Chimaeva przedstawił dziennikarz ESPN.com Brett Okamoto.

– Chimaev jest otwarty na wszystkich wymienionych (w swoim wpisie) rywali – napisał Amerykanin. – Powiedziano mi, że rozpoczęły się wstępne rozmowy na temat zestawienia dla niego walki wieczoru jednej z gal z cyklu UFC Fight Night. Dla mnie miałoby to sens.
Bokamoto nie doprecyzował natomiast, czy chodzi o galę UFC Fight Night w Abu Zabi, czy też w Las Vegas, gdzie organizatorzy powrócą w listopadzie. Określenie UFC Fight Night może jednak wskazywać na tę druga opcję.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply