KSWPolskie MMA

Khalidov? Bombardier? „Bardzo bym chciał, żeby do tej walki doszło” – Kawulski o kolejnym rywalu dla Pudziana

Maciej Kawulski zabrał głos na temat potencjalnych starć Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem oraz Bombardierem.

O ile sportowa kariera 40-letniego Łukasza Jurkowskiego najprawdopodobniej dobiegła w sobotę końca – Juras zapowiedział, że w roli zawodnika więcej się w klatce KSW nie zaprezentuje – to inaczej rzecz się ma ze starszym o cztery lata Mariuszem Pudzianowskim.
Pokonawszy w Gdańsku Jurasa przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie walki wieczoru gali KSW 61, Pudzian na emeryturę się nie wybiera. A przynajmniej na to wskazują wypowiedzi współwłaściciela KSW Macieja Kawulskiego, który w rozmowie z Arturem Mazurem z WP Sportowe Fakty nie pozostawił w tym temacie większych wątpliwości.
Z kim natomiast były strongman mógłby skrzyżować rękawice w kolejnym występie? Otóż, na giełdzie nazwisk zaskakująco często pojawia się… Mamed Khalidov! Wszystko dlatego, iż mistrz wagi średniej w wywiadach udzielanych przy okazji gali KSW 61 nie ukrywał, że bez zastanowienia podjąłby się walki z Mariuszem Pudzianowskim.

– Wszystko, co interesuje kibiców, interesuje również mnie – powiedział Kawulski, zapytany o takie zestawienie. – Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie trudniejszego do realizacji zestawienia od tego właśnie. I nie sądzę, żeby było ono przyjęte brawami ze strony obu zawodników

Polski promotor zwrócił uwagę, że medialne zapewnienia o gotowości do walki wcale nie muszą oznaczać, iż jej finalizacja będzie łatwa.

– W sytuacji wywiadu – co mówi w takich sytuacjach zawodnik, który nie boi się wyzwań? „Jasne, gdybym dostał propozycję, to chętnie wyszedłbym do walki” – zauważył Kawulski. – Od rozmowy w wywiadzie do konkretnej decyzji jest bardzo daleka droga.Drugim najczęściej przewijającym się rywalem na kolejną walkę dla Mariusza Pudzianowskiego jest Serigne Ousmane Dia, lepiej znany jako Bomdardier.

Utytułowany reprezentant senegalskich zapasów miał skrzyżować rękawice z Pudzianem przy okazji marcowej gali KSW 59, ale w ostatniej chwili wypadł z zawodów z powodu problemów zdrowotnych – a konkretnie ataku wyrostka robaczkowego. Zastąpił go Nikola Milanović, który przegrał z Mariuszem Pudzianowskim w nieco ponad półtorej minuty.

– Bardzo bym chciał, żeby do tej walki doszło, i uważam, że z jakiegoś dziwnego powodu budziła u fanów duże oczekiwania – powiedział o starciu Pudziana z Bombardierem Kawulski. – Warto do tego pomysłu wrócić. Mogę zapowiedzieć, że będziemy dążyć do realizacji tego starcia. Z naszej strony zrobimy wszystko, żeby dać fanom to, na co zasłużyli. Ale pamiętajmy, że czasami są na przeszkodzie stają jakieś zdarzenia losowe, różnice kulturowe, stan zdrowa zawodnika. Jeżeli wszystko ułoży się po naszej myśli, będziemy pchać tę taczkę obłędu w stronę tej walki.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Póki co nie wiadomo natomiast nic o terminie potencjalnej polsko-senegalskiej potyczki. Kawulski zdradził bowiem, że Pudzianowski odczuwa ból w klatce piersiowej po obrotowym kopnięciu, jakie zainkasował na początku trzeciej rundy. Musi poddać się szczegółowym badaniom.

– Ten cios wszedł bardzo niefortunnie – powiedział Kawulski. – W tym konkretnym momencie Pudzianowski się pochylił, żeby „pójść po nogi” Jurkowskiego. Kopnięcie, które w teorii było bite na wysokości brzucha, trafiło dokładnie w mostek. Istnieje ryzyko, że Mariusz w tym momencie doznał kontuzji. Musimy poczekać i zobaczyć, czy wszystko jest w porządku.
Cały artykuł tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button