„Khabib po prostu zrobi, co mu się każe?” – Bisping bez ceregieli do White’a w sprawie rewanżu Conora z Khabibem

Michael Bisping wyręczył nieskorych do zadawania trudnych pytań Danie White’owi dziennikarzy w kwestii potencjalnego rewanżu Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem.

Od kilku dni głównodowodzący UFC Dana White odstawił na bok konwenanse, z miną nieskażoną elementarnym choćby wstydem oświadczając, że Conor McGregor dostanie rewanżowe starcie z Khabibem Nurmagomedovem, jeśli w walce wieczoru gali UFC 246 w Las Vegas pokona powracającego po dwóch nokautach Donalda Cerrone.

UFC 246: McGregor vs. Cerrone – wyniki i relacja na żywo

Oczywiście wszystko to także pod warunkiem, że i Dagestański Orzeł rozprawi się w maju z Tonym Fergusonem w ramach gali UFC 249 w Brooklynie.

Rzecz jednak w tym, że Dagestańczyk zdążył już z pełną mocą zapowiedzieć, że nie zaakceptuje rewanżowej walki z niewidzianym w glorii zwycięzcy od ponad trzech lat Irlandczykiem. Stwierdził, że pierwej musi on odnieść kilka zwycięstw z czołowymi zawodnikami, aby na drugą szansę zapracować – a do grona takowych nie zalicza Kowboja. Zapewnił nawet, że dopóki zasiada na mistrzowskim tronie, na takie kastrowanie dyscypliny z wartości sportowych nie pozwoli.

Za wielką wodą nie znalazł się jednak żaden dziennikarz, który zapytałby White’a o stanowcze wypowiedzi Nurmagomedova w sprawie potencjalnego rewanżu z McGregorem.

Sytuacja ta uległa jednak właśnie zmianie w opublikowanym przez ESPN wywiadzie ze sternikiem UFC, w którym udział wziął również były mistrz wagi średniej Michael Bisping.Gdy amerykański promotor roztoczył wizję zestawienia rewanżowego dagestańsko-irlandzkiego pojedynku na szczycie wagi lekkiej, zapowiadając rekordową sprzedaż PPV, głos zabrał Brytyjczyk…

– A co z Khabibem?
– Jak? –
nie dosłyszał White.
– Po prostu zrobi, co mu się każe?
– Och, Khabib zrobi… – wydukał White. – Słuchaj…

Niestety, nie dane mu było wyjaśnić, bo prowadzący wywiad – nieświadom najwyraźniej zamierających właśnie w oczekiwaniu fanów – wszedł White’owi w słowo, kończąc rozmowę.

Przytoczony powyżej fragment od 4:25 poniższego nagrania:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

UFC 246: McGregor vs. Cerrone – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. orest

    19 stycznia 2020 at 12:07

    To będzie piękny test dla Khabiba, czy rzeczywiście ma charakter i wypnie się na te plany, czy zagra jak mu Łysy wujek zagra.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply