Khabib Nurmagomedov zabrał głos po triumfie na UFC 254

Pierwszy wpis po zwycięstwie z Justinem Gaethje na UFC 254 Khabib Nurmagomedov poświecił swojemu zmarłemu ojcu.

Po zakończeniu gali UFC 254 w Abu Zabi, w walce wieczoru której poddał w drugiej rundzie Justina Gaethje, po raz trzeci broniąc tytułu mistrzowskiego, Khabib Nurmagomedov ogłosił zakończenie sportowej kariery.

Dagestański Orzeł powiedział, że obiecał swojej matce, iż walka z Justinem Gaethje będzie ostatnią w jego karierze. Ta prosiła go bowiem, aby po śmierci ojca Abdulmanapa Nurmagomedova więcej już nie walczył.

Po zakończeniu gali Khabib nie pojawił się na konferencji prasowej, ani też nie udzielał żadnych wywiadów. Porozmawiał tylko krótko z Antonio Rogerio Nogueirą o brazylijskiej piłce nożnej – rozmowa dostępna na Instaram Stories Minotauro – oraz z trenerem Javierem Mendezem o nowej generacji zawodników – poniżej.
Natomiast kilka godzin po gali Dagestańczyk zabrał po raz pierwszy publicznie głos, publikując w mediach społecznościowych krótki wpis poświęcony swojemu ojcu.

– Gdy jest przy tobie Allah, nikt nie jest w stanie cię złamać, nikt – napisał obok zdjęcia z Abdulmanapem. – Dziękuję, ojcze, za wszystko. Uczyłeś mnie przez całe życie. Niech Allah zapewni ci najwspanialszy raj.

https://www.instagram.com/p/CGvnnF9Mlla/
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply