Khabib Nurmagomedov wydaje oświadczenie – grozi opuszczeniem UFC

Mistrz kategorii lekkiej UFC i jedna z największych gwiazd światowego MMA Khabib Nurmagomedov grozi odejściem z organizacji, jeśli ta nie zmieni decyzji w sprawie Zubairy Tukhugova.

W odpowiedzi na informację o odwołaniu walki pomiędzy sparingpartnerem i przyjacielem Khabiba Nurmagomedova, Zubairą Tukhugovem oraz sparingpartnerem i przyjacielem Conora McGregora, Artemem Lobovem – z uwagi na bijatykę po gali UFC 229 w Las Vegas – Dagestański Orzeł wydał oświadczenie i… Nie pozostawił najmniejszych wątpliwości, jak się sprawy mają, grożąc odejściem z UFC.
View this post on Instagram

I would like to address @ufc Why didn't you fire anyone when their team attacked the bus and injured a couple of people? They could have killed someone there, why no one says anything about insulting my homeland, religion, nation, family? Why do you have to punish my team, when both teams fought. If you say that I started it, then I do not agree, I finished what he had started. In any case, punish me, @zubairatukhugov has nothing to do with that. If you think that I’ll keep silent then you are mistaken. You canceled Zubaira’s fight and you want to dismiss him just because he hit Conor. But don’t forget that it was Conor who had hit my another Brother FIRST, just check the video. if you decide to fire him, you should know that you’ll lose me too. We never give up on our brothers in Russia and I will go to the end for my Brother. If you still decide to fire him, don’t forget to send me my broken contract, otherwise I'll break it myself. And one more thing, you can keep my money that you are withholding. You are pretty busy with that, I hope it won’t get stuck in your throat. We have defended our honor and this is the most important thing. We intend to go to the end. #Brothers

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Chciałbym odnieść się do UFC.

Dlaczego nie zwolniliście nikogo z jego drużyny, gdy zaatakowali autobus i ranili kilku ludzi? Mogli tam kogoś zabić. Dlaczego nikt nie mówi o obrażaniu mojego kraju, religii, narodu, rodziny?

Dlaczego chcecie karać moją drużynę, podczas gdy walczyły obie? Jeśli twierdzicie, że to ja zacząłem – nie zgadzam się, bo tylko skończyłem, co zaczął on.

W każdym razie, ukarzcie mnie, Zubaira Tukhugov nie ma z tym nic wspólnego.

Jeśli sądzicie, że będę milczał, mylicie się. Odwołaliście walkę Zubairy i chcecie go zwolnić, tylko dlatego że uderzył Conora. Nie zapominajcie jednak, że to Conor uderzył jednego z moich braci jako PIERWSZY – po prostu sprawdźcie nagranie.

Jeśli go zwolnicie, wiedzcie, że stracicie też mnie. W Rosji nigdy nie zostawiamy naszych braci i pójdę za nim do samego końca. Jeśli i tak go zwolnicie, nie zapomnijcie wysłać mi mojego zniszczonego kontraktu – inaczej sam go zniszczę.

I jeszcze jednak rzecz – możecie zachować pieniądze, które przetrzymujecie. Jesteście tym mocno zajęci, więc mam nadzieję, że nie utknie wam w gardle. Obroniliśmy nasz honor i to jest najważniejsze. Pójdziemy z tym do końca.

#Bracia.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply