Khabib Nurmagomedov wskazał faworyta w starciu Ferguson vs. Poirier

Mistrz kategorii lekkiej Khabib Nurmagomedov liczy na to, że pojedynek Tony’ego Fergusona z Dustinem Poirierem zostanie dodany do rozpiski gali UFC 254.

Nie wiadomo póki co, jaki pojedynek posłuży za co-main event gali UFC 254, którą 24 października zwieńczy w Abu Zabi starcie o złoto wagi lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje.

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje natomiast na to, że bezpośrednio przed Dagestańskim Orłem i Highlightem do oktagonu wejdą dwaj inni czołowi lekcy i jednocześnie byli tymczasowi mistrzowie, Tony Ferguson i Dustin Poirier.

Obaj zawodnicy wyrażali już w mediach zainteresowanie taką konfrontacją, a szefujący UFC Dana White przyznał nawet podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej, że rzeczywiście na okoliczność gali UFC 254 szykowane jest starcie Diamentu z El Cucuyem – także po to, aby w razie potencjalnego dramatu w walce wieczoru gotowe było zastępstwo.
I właśnie o starcie Poiriera z Fergusonem zapytano w najnowszym wywiadzie Nurmagomedova…

– Myślę, że obaj mogą to wygrać – powiedział Khabib w rozmowie z Izviestią. – Bardziej skłaniam się w kierunku zwycięstwa Dustina Poiriera. Dobrze byłoby, gdyby ta walka trafiła do naszej rozpiski. Gala zyskałaby jeszcze więcej uwagi.
Starcie Fergusona z Poirierem może zresztą mieć charakter elimnatora do walki ze zwycięzcą potyczki Nurmagomedova z Gaethje. Kilka tygodni temu Dagestańczyk stwierdził bowiem, że jeśli pokona Justina Gaethje, a walka z Georgesem Saint-Pierrem nie będzie dostępna, chętnie zmierzy się z tym zawodnikiem, który pokona Dustina Poiriera. Czy natomiast w razie zwycięstwa Luizjańczyka byłby skłonny raz jeszcze stanąć z nim w szranki? Nie wiadomo.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Na Mateuszu KSW się nie kończy” – Lewandowski i Kawulski po KSW 54 o przyszłości Gamrota

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply