Khabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje na UFC 253

Unifikacyjne starcie w wadze lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje odbędzie się podczas wrześniowej gali UFC 253.

Starcie na szczycie kategorii lekkiej pomiędzy zasiadającym na jej prawowitym tronie Khabibem Nurmagomedovem (28-0) i tymczasowym mistrzem Justinem Gaethje (22-2) odbędzie się podczas gali UFC 253, która odbędzie się 19 września.

O zestawieniu nieoficjalnie doniósł portal Combate.com. Póki co nie wiadomo, gdzie odbędzie się gala.

Sięgnąwszy po tytuł mistrzowski w kwietniu 2018 roku – pokonał wówczas na pełnym dystansie Ala Iaquintę – Khabib Nurmagomedov obronił go dwukrotnie. W październiku 2018 roku w hitowej i rekordowej walce poddał Conora McGregora. Ostatnio był natomiast widziany w akcji we wrześniu ubiegłego roku, w ramach gali UFC 242 poddając w trzeciej rundzie Dustina Poiriera.
Justin Gaethje – były mistrz WSoF – dołączył do UFC w 2017 roku, w debiucie fundując pierwszą w karierze porażkę przez nokaut Michaelowi Johnsonowi. Dwie kolejne walki skończył jednak na tarczy, po wojnach przegrywając przez nokauty z Eddiem Alvarezem i Dustinem Poirierem.

Zmieniwszy w następstwie porażek swój styl na bardziej wyrachowany i techniczny, odniósł cztery zwycięstwa przez nokauty, w tym trzy w pierwszych rundach. W walce wieczoru majowej gali UFC 249 zastąpił Dagestańskiego Orła, w rewelacyjnym stylu rozbijając i w piątej rundzie ubijając Tony’ego Fergusona. W ten sposób sięgnął po tymczasowy pas mistrzowski.

Wydaje się, że faworytem walki będzie Dagestańczyk, choć trudno tutaj skreślać kapitalnie dysponowanego ostatnio Amerykanina. Jego wyrachowany styl, ciężkie pięści, atomowe lowkingi, solidna defensywa zapaśnicza i umiejętności utrzymania walki na środku oktagonu mogą okaząć się problematyczne dla Khabiba Nurmagomedova.

Pytanie jednak, czy Amerykaninowi starczy zapasów paliwa w baku na to, aby toczyć w Dagestańskim Orłem walkę zapaśniczą, bo mistrz nie ukrywa, że w taki właśnie sposób zamierza podejść do pojedynku.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Khabib Nurmagomedov – 1.50
Justin Gaethje – 2.50

Wstępny typ:

Khabib Nurmagomedov
Rozpiska UFC 253

Walka wieczoru

155 lbs: Khabib Nurmagomedov (28-0) vs. Justin Gaethje (22-2) – o pas mistrzowski

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Powinni byli zestawić tę walkę!” – Conor McGregor wyjaśnia przejście na emeryturę

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply