Khabib Nurmagomedov spełni marzenia 10 dzieci – w tym fana Barcelony

Zasiadający na tronie wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov zorganizował konkurs, w ramach którego spełni marzenia dziesięciorga dzieci.

Mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov od kilku miesięcy w zasadzie nie udziela wywiadów zachodnim mediom, więc informację o tym, co też u niego słychać, czerpać można niemal wyłącznie z jego mediów społecznościowych – które prowadzi często po rosyjsku – oraz wypowiedzi dla rosyjskojęzycznych głównie mediów.

Trudno zatem dziwić się, że wielu fanom Dagestańskiego Orła umknęła inicjatywa spełnienia marzeń dziesięciu dzieci, jakiej podjął się mistrz w ostatnich dniach. Sprawę nagłośnił dziś jeden z użytkowników Reddit.

Otóż, na koniec zeszłego roku Khabib ogłosił konkurs dla dzieci, w którym zapowiedział spełnienie marzeń dziesięciu z nich – a przynajmniej podjęcie takowej próby. Zadanie dzieci nie było skomplikowane – musieli po prostu napisać swoje marzenie w komentarzu. Dagestańczyk natomiast po tygodniu miał wybrać dziesięć z nich – i tak też uczynił.

Oto lista zwycięzców.

1. Muhammed, 14 lat – chce odwiedzić Mekkę razem z rodzicami.
2. Murad, 7 lat – chce drona.
3. Elaman, chce odwiedzić Mekkę razem z rodzicami.
4. Ezher, 17, trenuje MMA, chce przygotować się z ojcem Khabiba do jednej walki.
5. Ratmir, 6 lat, głuchy. Chce rozpocząć treningi, ale ma problemy ze znalezieniem takowych dla głuchych dzieci. Khabib odpowiedział, że wiosną otwiera własny klub w Moskwie i zaprasza Ratmira na zajęcia, bo będzie tam też grupa dzieci z różnorodnymi problemami zdrowotnymi, które będę trenować za darmo. Ratmir chciał też biografię Khabiba – i została mu ona obiecana.
6. Sasha, 26, Kazachstan – prowadzi działalność charytatywną dla domu dziecka i wierzy, że dzieci miałyby dużo radości z przeczytania biografii Khabiba. Mistrz obiecał je dostarczyć i odwiedzić osobiście dom dziecka.
7. Aymen, 8 lat, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe – chce nowy wózek inwalidzki.
8. Makar, 7 lat, uwielbia grać w piłkę nożną – poprosił o stroje sportowe dla swojej drużyny.
9. Kurban, 13 lat, cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a – potrzebuje drogiego aparatu do oddychania.
10. Bilal – uwielbia piłkę nożną, chciał zobaczyć mecz Barcelony na żywo. Khabib obiecał mu jednak coś innego…

Mały bracie, pomimo tego, że jesteś fanem Barcelony, a ja kocham Real, nadal spełnię twoje marzenie – choć nie do końca.

– napisał Khabib.

5 marca w Madrycie odbędzie się mecz Real – Ajax. Otrzymałem oficjalne zaproszenie od Realu – i zapraszam też ciebie, abyś do mnie dołączył i potrenował z piłkarzami po meczu. Myślę, że ci się spodoba. A jeśli pójdzie ci dobrze na treningu, może już zostaniesz w Hiszpanii. Moi ludzie skontaktują się z tobą.
To nie pierwsza interakcja Dagestańskiego Orła z młodymi fanami Barcelony. W wrześniu ubiegłego roku przed klubem American Kickboxing Academy w San Jose zdjęcie z Khabibem próbował zrobić sobie chłopiec ubrany w koszulkę Dumy Katalonii. Żartobliwie usposobiony Dagestańczyk zapowiedział jednak, że zrobi sobie z nim zdjęcie wyłącznie, jeśli chłopiec powie Hala Madrid.

Cała sytuacja od 7:45 poniższego nagrania.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply