Khabib Nurmagomedov przerwał przygotowania w Ameryce, wrócił do Dagestanu

Wedle doniesień rosyjskich mediów, Khabib Nurmagomedov powrócił wraz ze swoją ekipą do Dagestanu.

Mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov powrócił do Dagestanu, o czym poinformował dziennikarz Igor Lazorin, który powołał się na menadżera zawodnika na odcinku wschodnim Rizvana Magomedova.

– Nie ma już nikogo w Stanach Zjednoczonych, wszyscy są w Rosji – donosi z kolei agencja TASS.ru, powołując się na własne źródła.

Dagestański Orzeł przygotowywał się w American Kickboxing Academy w San Jose do wyczekiwanej od lat i zestawionej po raz piąty walki z Tonym Fergusonem, która miała obyć się 18 kwietnia w Brooklynie w ramach gali UFC 249.

Niespełna tydzień temu klub AKA został jednak zamknięty wobec rozszerzającej się pandemii koronawirusa. Khabib korzystał jednak nadal z obiektu wspólnie ze swoimi najbliższymi kolegami, o czym opowiadał w podcaście UFC Unfiltered Daniel Cormier.

Gala UFC 249 stanęła jednak pod wielkim znakiem zapytania. Niemal pewne jest, że nie dojdzie do niej na terenie Stanów Zjednoczonych, ale głównodowodzący UFC Dana White jest zdeterminowany, aby przenieść ją do innego kraju. Jak zdradził wspomniany Magomedov, obecnie brane są pod uwagę cztery lokalizacje.Ojciec mistrza Abdulmanap Nurmagomedov wykluczył przed kilkoma dniami, aby do gali mogło dojść na terenie Rosji. Stwierdził, iż najbardziej prawdopodobna lokalizacja to Zjednoczone Emiraty Arabskie, wierząc, że arabscy szejkowie najchętniej wyłożyliby pieniądze na organizację wydarzenia.

Jeszcze kilka dni temu głos w temacie zabrał Dagestański Orzeł, licząc na to, że do walki dojdzie jednak w Stanach Zjednoczonych – tam wszak przebywał, szlifując formę. Jego powrót do Dagestanu stanowi jednak jasny sygnał świadczący o tym, że w Ameryce nie dojdzie do gali UFC 249.

Wobec zataczającej coraz szersze kręgi pandemii UFC odwołało w zeszłym tygodniu trzy najbliższe gale. Wspomniane UFC 249 pozostaje jednak nadal w planach amerykańskiego giganta.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply