UFC

Khabib Nurmagomedov podsumował zwycięstwo Islama Makhacheva i wyjaśnił, dlaczego walka ta miała kapitalne znaczenie: „Dzisiaj Islam zyskał bardzo dużo”

Khabib Nurmagomedov wziął pod lupę starcie swojego kompana Islama Makhacheva z Dustinem Poirierem na UFC 302 w Newark.

Pomimo iż Khabib Nurmagomedov aktywnie uczestniczył w obozie Islama Makhacheva do walki z Dustinem Poirierem na UFC 302 w Newark – trenował z nim wspólnie na obozach w Rosji, a potem doleciał do dagestańskiej ekipy w Newark na dwa tygodnie przed galą – to stronił od udzielania jakichkolwiek wywiadów, nie chcąc prawdopodobnie odbierać kompanowi jakiegokolwiek blasku.

Udział Dagestańskiego Orła w przygotowaniach Islama Makhacheva nie ograniczył się jednak tylko do pracy wykonywanej na macie. Khabib powrócił bowiem do narożnika Islama, gdzie zresztą – wedle Daniela Cormiera – odegrał kluczową rolę. Po trzeciej rundzie miał bowiem przywołać kompana do porządku, zakazując mu wdawania się w ostre wymiany z prowokujący go doń Amerykaninem.

Ostatecznie Makhachev po trudnym boju pokonał Poiriera przez poddanie w piątej rundzie, po raz trzeci broniąc tytuł mistrzowski kategorii lekkiej.

Także po zwycięstwie przyjaciela Khabib stronił od mediów. Udzielił natomiast na kanale UFC krótkiego wywiadu, w którym podsumował wiktorię swojego przyjaciela, zwracając uwagę, że tak trudne boje procentują w przyszłości.

– Dzisiaj Islam zyskał bardzo dużo – powiedział Khabib. – Nawet sobie nie zdajecie sprawy. Gdy musisz sięgnąć po tak głębokie rezerwy jak dzisiaj, zaczynasz rozumieć swoje ciało i rozumiesz samego siebie – zdajesz sobie sprawę, jak głęboko możesz pójść. Nawet głębiej. Widzisz, że jest jeszcze zapas.

– Ludzie nigdy nie doceniają siebie samych. Swojego ciała, swojej duszy. Możemy iść jeszcze głębiej. Dalej niż pięć rund, dziesięć rund. Bez znaczenia.

– Musisz to tylko w sobie odnaleźć. Musisz zachować spokój i odnaleźć drogę, która prowadzi do tych głębin. To była bardzo ważna walka.

Powrót Khabiba do narożnika Islama nie był prawdopodobnie jednorazowy. Pytany o Dagestańskiego Orła przed galą, Makhachev nie wykluczył, że wróci on do sekundowania swoim podopiecznym w walkach.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button