Khabib Nurmagomedov nie poleci do AKA w ramach przygotowań do walki z Justinem Gaethje

Khabib Nurmagomedov nie wyjedzie do American Kickboxing Academy przed październikową galą UFC 254, w ramach której zmierzy się z Justinem Gaethje.

Kilka dni temu sposobiący się do październikowej walki unifikacyjnej z Justinem Gaethje mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zapowiedział połączenie sił z trenerem Javierem Mendezem z American Kickboxing Academy.

Wydawało się zatem, że wtedy właśnie Dagestańczyk pojawi się w San Jose, aby swoim zwyczajem spędzić na miejscu kilka tygodni w ramach obozu przygotowawczego. Jak jednak zdradził Daniel Cormier w rozmowie z Arielem Helwanim, plany przygotowań do walki Dagestańskiego Orła nie obejmują tym razem wylotu do Stanów Zjednoczonych.

– Javier (Mendez) wybiera się właśnie do Rosji – powiedział DC. – Po mojej walce (15 sierpnia) Jav wylatuje na miejsce, aby zająć się jego przygotowaniami.

– A więc tym razem nie pojawi się w AKA? – dopytał dziennikarz.
– W klubie jest w tej chwili bałagan, a on nawet nie może się dostać do kraju, aby tu trenować. Bałagan. Lepiej będzie dla niego trenować w Rosji. Da sobie radę. Wie, jak trenować.

Dla Khabiba Nurmagomedova będzie to pierwszy w karierze obóz przygotowawczy bez udziału jego zmarłego na początku lipca ojca Abdulmanapa Nurmagomedova. Po raz pierwszy od kilku lat w ramach przygotowań do walki nie odwiedzi też American Kickboxing Academy – choć warto zaznaczyć, że w San Jose na ogół trenował i sparował ze swoimi kolegami z Dagestanu, na których może liczyć i teraz.

Starcie Khabiba Nurmagomedova z Justinem Gaethje uświetni zaplanowaną na 24 października galę UFC 254. Wydarzenie najprawdopodobniej odbędzie się w Abu Zabi.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Walka zostałaby przerwana” – McGregor przekonany, że gdyby nie cofnął w ostatniej chwili nogi, pogruchotałby Diazowi kolano

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply