UFC

Khabib nie stanie w narożniku Islama na UFC 284! Dagestańczyk komentuje, Volkanovski zwraca się z apelem do dagestańskiej ekipy!

Potwierdzone! Słynącego ze „sterowania” Islamem Makhachevem w oktagonie UFC Khabiba Nurmagomedova zabraknie w narożniku mistrza podczas lutowej gali UFC 284 w Perth.
Kilka tygodni temu pojawiły się spekulacje, wedle których Khabib Nurmagomedov nie stanie w narożniku swojego kompana i mistrza wagi lekkiej UFC Islama Makhacheva w jego pierwszej obronie pasa – tj. w starciu z rozdającym karty w 145 funtach Alexandrem Volkanovskim, które odbędzie się 11 lutego w Perth w ramach gali UFC 284.

Dagestański Orzeł miał podjąć decyzję o mocnym ograniczeniu swojego udziału w życiu sportowym swojej ekipy – wyjazdach na walki i obozach przygotowawczych – aby znacznie więcej niż dotychczas czasu poświęcić swojej rodzinie.

I rzeczywiście. Islam Makhachev potwierdził we wtorek, że Dagestański Orzeł nie stanie w jego narożniku w najbliższej walce.
– I tak gdy zamykają się drzwi, zostajesz tam sam – podkreślił Makhachev w rozmowie z FOX Sports Australia. – Oczywiście będzie przez to inaczej, ale kilka razy już walczyłem bez niego. Nie zawsze może być ze mną.

– Oczywiście gdy jest na miejscu, jest świetnie. Zawsze to lubię, bo wie wszystko o tej całej grze. Wie, czego potrzebujesz na walkę, jak ścinać wagę, nie musisz się martwić o nic. Zawsze dobrze mieć obok siebie kogoś tak doświadczonego jak on. Nie musisz marnować energii na inne rzeczy.

– Rozumiem natomiast, że musi spędzić więcej czasu ze swoją rodziną. Z powodu tych wszystkich walk i obozów przygotowawczych jego rodzina za nim tęskni. Pomimo że przeszedł na emeryturę, nadal ciągle podróżował. Dlatego wszystko rozumiem.

Islam Makhachev stoczył w UFC dwie walki, w których w narożniku nie towarzyszył mu Khabib Nurmagomedov – z Armanem Tsarukyanem oraz Davim Ramosem. Obie wygrał jednogłośnymi decyzjami. Rzecz jednak w tym, że w potyczkach tych u jego boku stał zmarły już ojciec Khabiba Abdulmanap Nurmagomedov.Alexander Volkanovski jest przekonany, że brak Khabiba Nurmagomedova w narożniku jego rywala nie ma znaczenia, ale… Ma też prośbę do całej dagestańskiej ekipy.

– Lepiej, żeby potem nie wykorzystywali tego jako wymówki, gdy już będzie po wszystkim – zaznaczył. – Koniec końców, Makhachev będzie przygotowany i będziemy walczyć. Nie potrzebuje nikogo, żeby trzymał go za rękę. Nie potrzebuje nikogo na miejscu. Prawdziwi wojownicy tego nie potrzebują. Gdy więc moja ręka powędruje do góry, lepiej, żeby ten temat nie wrócił.

Poniżej aktualna rozpiska wydarzenia.
Rozpiska UFC 284

Walka wieczoru

155 lb: Islam Makhachev (23-1) vs. Alexander Volkanovski (25-1) – o pas mistrzowski

Co-main event

145 lb: Yair Rodriguez (14-3) vs. Josh Emmett (18-2) – o tymczasowy pas mistrzowski

Karta główna

170 lb: Jack Della Maddalena (13-2) vs. Randy Brown (16-4)
265 lb: Justin Tafa (5-3) vs. Parker Porter (13-7)
205 lb: Jimmy Crute (12-3) vs. Alonzi Menifield (13-3)

Karta wstępna

205 lb: Tyson Pedro (9-3) vs. Mingyang Zhang (16-6)
145 lb: Joshua Culibao (10-1-1) vs. Melsik Baghdasaryan (7-1)
125 lb: Kleydson Rodrigues (7-2) vs. Shannan Ross (13-6)
155 lb: Jamie Mullarkey (15-5) vs. Francisco Prado (11-0)

Karta UFC FP

145 lb: Jack Jenkins (10-2) vs. Don Shainis (12-4)
115 lb: Loma Lookboonmee (7-3) vs. Elise Reed (6-2)
145 lb: Blake Bilder (7-0-1) vs. Shane Young (13-6)
155 lb: Zubaira Tukhugov (20-5-1) vs. Elves Brenner (13-3)
265 lb: Junior Tafa (4-0) vs. Waldo Cortes-Acosta (9-0)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button