UFC

„Khabib ma jeszcze jedną walkę w kontrakcie z UFC” – menadżer Khabiba snuje wizję przyszłości

Ali Abdelaziz ponownie zabrał głos na temat przyszłości Khabiba Nurmagomedova, ponownie nie zjednując swoimi wypowiedziami fanów Dagestańczykowi.

Wielkimi krokami zbliża się kolejne posiedzenie Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie – dojdzie do niego 10 grudnia – podczas którego rozstrzygnie się najbliższa sportowa przyszłość mistrza kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedova.

Komisarze zadecydują bowiem o wymiarze kary finansowej dla zawodnika oraz zawieszeniu za awantury po gali UFC 229. Spekuluje się, że Dagestańczyk zostanie ukarany 6-miesięcznym zawieszeniem, ale ani dłuższy, ani krótszy okres nie są wykluczone.

Menadżer Dagestańskiego Orła Ali Abdelaziz nie zaprzestaje jednak pracy, aby utrzymać swojego klienta w medialnym obiegu na zachodzie.

Dana White jest szefem UFC, a Khabib ma jeszcze jedną walkę w kontrakcie.

– powiedział Egipcjanin w rozmowie z TMZ.com.

White chce, żeby Khabib walczył z Floydem. Ale Floyd to nie jest wojownik tylko sportowiec. W boksie wystarczą ci ręce, a w UFC czy w MMA walczą najgroźniejsi goście na świecie. Jeśli znasz tylko boks, za każdym razem dostaniesz od nich lanie.

Floyd Mayweather Jr. opowiadał już o potencjalnym starciu z Khabibem Nurmagomedovem wielokrotnie. Jest gotowy na walkę, ale wyłącznie między linami, nie mając wątpliwości, że to on jest w negocjacjach stroną dominującą.

Menadżer Dagestańczyka widzi jednak temat zupełnie inaczej.

Floyda po prostu cykor obleciał. Nie jest tutaj stroną A, ma 50 lat, jego czas przeminął.

– powiedział.

I szczerze mówiąc, Khabib by go zlał – w boksie, w walce na lodzie, w MMA, w kickboxingu. Dlatego Floyd jedzie na udawane walki do Japonii.

Została nam jedna walka w kontrakcie z UFC. Jeśli chcą zrobić boks, jesteśmy gotowy. Jeśli chcą walkę MMA, nie ma problemu, zrobimy ją i może powalczymy z Floydem pod koniec 2019 roku. Na tę chwilę Khabib jest zawodnikiem MMA, Dana White jest naszym partnerem i szanujemy go.

Mayweather będzie potrzebował furę kasy na ubezpieczenie życia, bo po walce nie będzie w stanie chodzić i będzie pił przez słomkę. Khabib chce boksować z Floydem, ale powtarzam, że mamy kontrakt z UFC. Temu Irlandczykowi pozwolili boksować… Uważam, że jeśli Khabib tego naprawdę chce, usiądą z Daną i doprowadzimy do tego.

*****

„Obalę go i zamęczę” – Curtis Blaydes o planie na rewanż z Francisem Ngannou

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button