UFC

Kevin Lee vs. Rafael dos Anjos walką wieczoru gali UFC on ESPN+ 9

Starcie w kategorii półśredniej pomiędzy Kevinem Lee i Rafaelem dos Anjosem zostało walką wieczoru majowej gali UFC on ESPN+ 9.

Przechodzący do kategorii półśredniej Kevin Lee (17-4) w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 9, która odbędzie się 18 maja w Rochester, skrzyżuje rękawice z Rafaelem dos Anjosem (28-11). O zestawieniu poinformował portal Democratandchronicle.com.
W 2018 roku Amerykanin wojował ze zmiennym szczęściem. W kwietniu zdemolował Edsona Barbozę, powracając na zwycięskie tory po porażce z Tonym Fergusonem, ale podczas grudniowej gali UFC on FOX 31 zmuszony był ponownie uznać wyższość Ala Iaquinty, z którym przegrał jednogłośną decyzją sędziowską.

Dla Brazylijczyka miniony rok był jednak nawet gorszy. Po tym, jak trzema wiktoriami w 2017 roku utorował sobie drogę do walki o tymczasowy pas, przegrał ją w czerwcu z Colbym Covingtonem. Na drogę zwycięstw nie udało mu się powrócić podczas listopadowej gali TUF 28 Finale – przegrał z Kamaru Usmanem.

Mając na uwadze, że Kevin Lee to przede wszystkim zapaśnik, trudno nie widzieć go w roli faworyta w starciu z Rafaelem dos Anjosem, który w dwóch ostatnich pojedynkach przegrywał właśnie z zapaśnikami. Z drugiej zaś strony, wydaje się, że Motown Phenom nie ma ani agresji i kondycji Covingtona, ani siły i technicznych szlifów zapaśniczych Usmana.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Kevin Lee – 1.60
Rafael dos Anjos – 2.25

Wstępny typ:

Kevin Lee

Rozpiska UFC on ESPN+ 9

Walka wieczoru

170 lbs: Rafael dos Anjos (28-11) vs. Kevin Lee (17-4)

Pozostałe

135 lbs: Aspen Ladd (7-0) vs. Sijara Eubanks (4-2)
185 lbs: Trevin Giles (11-0) vs. Zak Cummings (22-6)
145 lbs: Mike Trizano (8-0) vs. Grant Dawson (13-1)
205 lbs: Patrick Cummins (10-6) vs. Ed Herman (22-14)

*****

Cody Garbrandt, Henry Cejudo, Petr Yan i Raphael Assuncao reagują na wpadkę dopingową TJ-a Dillashawa

Powiązane artykuły

Komentarze: 5

  1. Naprawde…?
    Z drugiej strony RDA w taki sam sposób zdobył tytuł więc nie powinien mieć o te zestawienia pretensji 😏
    Wedlug mnie jest to jeden z mniejszych jak nie najmniejszy zawodnik do 77kg w dniu walki.

    1. Faktycznie wydaje się mały jak na półśrednią. Z drugiej strony Bartek chyba w niedawnym podcaście mówił, że waży 190 funtów, a to wcale nie jest mało. Wonderboy czy Masvidal napewno więcej nie ważą. A taki Usman waży 86 KG, chociaż on jest mocno umięśniony i docięty nawet poza walkami.

Dodaj komentarz

Back to top button