Doping w MMAUFC

Cody Garbrandt, Henry Cejudo, Petr Yan i Raphael Assuncao reagują na wpadkę dopingową TJ-a Dillashawa

TJ Dillashaw nie jest już mistrzem kategorii koguciej – Killashaw oblał kontrolę antydopingową i zrzekł się tytułu mistrzowskiego.

Były już tymczasowy mistrz kategorii koguciej TJ Dillashaw poinformował dziś, że kontrola antydopingowa, jakiej został poddany przy okazji styczniowego boju o złoto 125 funtów z Henrym Cejudo – przegranego przez szybki nokaut – dała wynik pozytywny. W konsekwencji Killashaw zrzekł się pasa wagi koguciej – choć niewykluczone, że i tak zostałby go pozbawiony.

Oto, jak na wieści o wpadce dopingowej Dillashawa zareagowali inni zawodnicy.

Szkoda mi go. Pojawiają się tutaj oczywiście wyjątki. Niektórzy ludzie zostali niesłusznie oskarżeni w przeszłości. Ale ludzie tacy jak Lance Armstrong i Marion Jones – a w przeszłości się na niej nawet wzorowałem – muszą do końca życia tego żałować i żyć w poczuciu nieuczciwości. Szczerze im współczuję.

Chcę się powstrzymać z osądami, ale chcę też powiedzieć, że nigdy nie życzę (…) nikomu, kto korzysta z dopingu. Nie ma na to miejsca w MMA. To nie bejsbol czy koszykówka. Człowiek w 4-uncjowych rękawicach uderza tutaj drugiego człowieka.

Modlę się za niego i jego rodzinę.
Pan Faber osobiście powiedział mi, że jego były klubowy kolega korzysta z zabronionych substancji i oczywiście inni członkowie, których znamy, także.

Bazując na moim WSTĘPNYM rekonesansie, prawie wszyscy mistrzowie oblali kontrole antydopingowe. Czy zostali mistrzami dzięki dopingowi, czy zaczęli dopiero po mistrzostwie? 🤷🏻‍♂️

Jeśli UFC poprosi mnie o walkę o zwakowany pas choćby jutro, zgodzę się bez cienia zawahania – i nie dbam o to, kto będzie moim rywalem. Chcę tego pasa!

☕️ 🐸

TJ Dillashaw został zawieszony na rok przez Stanową Komisję Sportową w Nowym Jorku. Póki co nie wiadomo, jaką karę nałoży na niego Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA).

*****

Jan Błachowicz vs. Luke Rockhold na UFC 239

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button