UFC

Kelvin Gastelum kontuzjowany! Nowy przeciwnik dla Nassourdine’a Imavova w walce wieczoru sobotniej gali UFC!

Kelvin Gastelum wypadł z walki wieczoru sobotniej gali UFC Fight Night, w której miał skrzyżować rękawice z Nassourdinem Imavovem.
Walka wieczoru pierwszej tegorocznej gali UFC, która odbędzie się w sobotę w Las Vegas, właśnie się posypała! Kelvin Gastelum doznał bowiem kontuzji twarzy, będąc zmuszonym do wycofania się z zawodów.

Organizatorzy szybko znaleźli jednak zastępstwo dla Nassourdine’a Imavova (12-3). Miejsce byłego pretendenta zajął Sean Strickland (25-5), dla którego będzie to druga z rzędu walka wieczoru. Dodatkowo, limit wagowy pojedynku został zmieniony na 205 funtów.
O roszadzie doniósł dziennikarz Brett Okamoto.

Sklasyfikowany na 12. miejscu w rankingu wagi średniej francuski Dagestańczyk wygrał cztery z pięciu walk, jakie dotychczas stoczył pod sztandarem UFC. Jedynej porażki doznał z rąk Phila Hawesa, przegrywając większościową decyzją. Od tego czasu odniósł trzy wiktorie, w pokonanym polu zostawiając Iana Heinischa, Edmena Shahbazyana oraz Joaquina Buckleya.Okupujący 7. pozycję w klasyfikacji Sean Strickland był ostatnio widziany w akcji ledwie cztery tygodnie temu, w walce wieczoru ostatniej gali UFC w 2022 roku ulegając niejednogłośną decyzją Jaredowi Cannonierowi. Była to dla niego druga przegrana z rzędu – po nokaucie, jaki kilka miesięcy wcześniej zafundował mu Alex Pereira, kończąc wtedy serię pięciu zwycięstw Tarzana.

Obaj zawodnicy to stójkowicze, którzy walczą w sposób wyrachowany, taktyczny, niespieszny. Wydaje się, że Imavov jest groźniejszy – uderza mocniej, ma smykałkę do kontr, będzie prawdopodobnie szybszy – ale metodyczny styl walki Stricklanda bywa bardzo niewygodny. Amerykanin będzie zdecydowanie górował nad rywalem pod względem doświadczenia, ale dagestański Francuz ma za sobą pełen obóz przygotowawczy, co przy 5-rundowej walce i szybkim powrocie Stricklanda może mieć znaczenie.
Przewidywane kursy bukmacherskie


Nassourdine Imavov – 1.60
Sean Strickland – 2.15

Wstępny typ

Nassourdine Imavov

Rozpiska UFC Fight Night

Walka wieczoru

205 lb: Nassourdine Imavov (12-3) vs. Sean Strickland (25-5)

Co-main event

145 lb: Dan Ige (15-6) vs. Damon Jackson (22-4-1)

Pozostałe

185 lb: Punahele Soriano (9-2) vs. Roman Kopylov (9-2)
135 lb: Ketlen Vieira (13-2) vs. Raquel Pennington (14-8)
135 lb: Umar Nurmagomedov (15-0) vs. Raoni Barcelos (17-3)

Karta wstępna

185 lb: Abudl Razak Alhassan (11-5) vs. Claudio Ribeiro (10-2)
155 lb: Mateusz Rębecki (16-1) vs. Nick Fiore (6-0)
135 lb: Mateus Mendonca (10-0) vs. Javid Basharat (13-0)
125 lb: Allan Nascimento (19-6) vs. Carlos Hernandez (8-1)
145 lb: Daniel Argueta (8-1) vs. Isaac Dulgarian (5-0)
125 lb: Jimmy Flick (16-5) vs. Charles Johnson (12-3)
135 lb: Priscila Cachoeira (12-4) vs. Sijara Eubanks (7-7)

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Imavov mnie jakoś nie przekonuje. Oczywiście to dobry zawodnik, ale na szczycie go niespecjalnie widzę. Zapasy jak na korzenie dagestanskie mocno przeciętne i ta szemrana kondycja. Śmiem twierdzić, że oszczędny w ruchach Strickland kondycyjnie lepiej wypadnie z „kanapy” od Dagestanczyka

Dodaj komentarz

Back to top button