Polskie MMAUFC

Karolina Kowalkiewicz vs. Claudia Gadelha na UFC 212

Karolina Kowalkiewicz zmierzy się z Claudią Gadelhą w starciu na szczycie kategorii słomkowej podczas gali UFC 212.

Od dłuższego czasu wszystko wskazywało na to, że Karolina Kowalkiewicz (10-1) i Claudia Gadelha (14-2) pójdą w oktagonowy bój. I faktycznie – jak informuje Przegląd Sportowy – zawodniczki zmierzą się 3 czerwca w Rio de Janeiro podczas gali UFC 212.
Polka wraca do akcji po listopadowej gali UFC 205, podczas której doznała pierwszej w karierze porażki, w walce o pas mistrzowski przegrywając na punkty z Joanną Jędrzejczyk. Wcześniej łodzianka trzema kolejnymi zwycięstwami w oktagonie utorowała sobie drogę do pojedynku o złoto.

Również Brazylijka w swojej karierze przegrywała tylko z Jędrzejczyk – ale dwukrotnie. Po drugiej z tych porażek, poniesionej w lipcu ubiegłego roku w starciu o tytuł mistrzowski, powróciła na ścieżkę zwycięstw, podczas listopadowej gali UFC Fight Night 100 pewnie pokonując na punkty Cortney Casey.

Walka odbędzie się na dystansie 3-rundowym, co nie ułatwi zadania Kowalkiewicz, która słynie ze świetnej kondycji. Gadelha będzie bić się przed własną publicznością, powinno być szybsza, a i zapaśniczo może sprawić naszej zawodniczce sporo problemów. Z drugiej natomiast strony, defensywa zapaśnicza Kowalkiewicz stoi na dobrym poziomie, więc położenie jej na plecach nie będzie łatwym zadaniem. Dodatkowo, Polka lubi narzucać mocne tempo, jest aktywna i agresywna – kto wie, czy w trzeciej rundzie – a może nawet w drugiej? – dzięki lepszej kondycji nie zacznie przejmować sterów pojedynku w swoje ręce.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Karolina Kowalkiewicz – 2.80
Claudia Gadelha – 1.40

Rozpiska UFC 212

Walka wieczoru

145 lbs: Jose Aldo (26-2) vs. Max Holloway (17-3) – o pas kategorii piórkowej

Pozostałe

115 lbs: Karolina Kowalkiewicz (10-1) vs. Claudia Gadelha (14-2)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button