UFC

Jose Aldo vs. Max Holloway na UFC 212

Jose Aldo i Max Holloway skrzyżują rękawice na czerwcowej gali UFC 212 w Rio de Janeiro.

Pojedynek unifikacyjny o mistrzostwo kategorii piórkowej pomiędzy mistrzem Jose Aldo (26-2) i posiadaczem pasa tymczasowego Maxem Holloway’em (17-3) odbędzie się 3 czerwca na gali UFC 212 w Rio de Janeiro. O zestawieniu w rozmowie z ESPN.com poinformował sternik UFC Dana White, nie podając jednak daty. Tę podał natomiast brazylijski portal Combate.
Po siedmiu obronach pasa mistrzowskiego Aldo w grudniu 2015 roku zmierzył się z Conorem McGregorem, przegrywając przez ciężki nokaut w ledwie 13 sekund. Do gry powrócił w lipcu ubiegłego roku, w rewanżowym starciu z Frankiem Edgarem, w którym na szali znalazł się tymczasowy pas mistrzowski, pewnie zwyciężając przez decyzję sędziowską. Kilka miesięcy później UFC odebrało pas nie garnącemu się do powrotu do 145 funtów McGregorowi, promując Brazylijczyka na mistrza.

Holloway z kolei znajduje się na nieprawdopodobnej fali dziesięciu kolejnych zwycięstw, którą zwieńczył w grudniu zeszłego roku, na gali UFC 206 przechodząc do historii jako pierwszy zawodnik, który skończył Anthony’ego Pettisa – tym samym zdobył też tymczasowy pas mistrzowski. Wcześniej natomiast pokonywał między innymi Cuba Swansona, Ricardo Lamasa czy Jeremy’ego Stephensa.

Od strony stylistycznej starcie zapowiada się wybornie. Holloway rozwija się z każdą walką, prezentując coraz to nowe techniki, udoskonalając poprzednie. Przebogaty arsenał kopnięć uzupełnił o solidny boks, świetne kombinacje i doskonałą pracę na nogach. W konfrontacji z wyrachowanym i kapitalnie czującym się w walce z kontry, a także dysponującym atomowymi lowkingami oraz prawdopodobnie mocniejszymi zapasami Brazylijczykiem – który na dodatek będzie walczył u siebie – czeka go jednak nie lada przeprawa.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jose Aldo – 1.55
Max Holloway – 2.45

Rozpiska UFC 212

Walka wieczoru

145 lbs: Jose Aldo (26-2) vs. Max Holloway (17-3) – o pas kategorii piórkowej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button