Karol Celiński pokonał większościową decyzją Luke’a Barnatta w walce wieczoru ACB 88 – video


W walce wieczoru australijskiej gali ACB 88 Karol Celiński zostawił w pokonanym polu Luke’a Barnatta.

Karol Celiński (16-6-1) odniósł niezwykle cenne zwycięstwo z Luke’iem Barnattem (14-6) w walce wieczoru gali ACB 88 w Brisbane, którym prawdopodobnie toruje sobie drogę do walki o złoto kategorii półciężkiej czeczeńskiej organizacji.
Pojedynek przez niemal pełne piętnaście minut toczył się w stójce. Pierwsza runda należała zdecydowanie do Polaka, który był o włos od skończenia Brytyjczyka po tym, gdy naruszył go mocnym prawym i kolejnymi ciosami. Barnatt przetrwał jednak nawałnicę Celińskiego i w drugiej rundzie zaczął przejmować stery pojedynku w swoje ręce – szczególnie w końcówce, gdy sam wstrząsnął Polakiem. Trzecia runda była bardzo wyrównana. Tempo walki nie było szczególnie szybkie i wydawało się, że to BigSlow ma odrobinę więcej paliwa w baku, ale Cebula odgryzał mu się dobrymi ciosami, kilkadziesiąt sekund spędzając też na górze w parterze.

Ostatecznie sędziowie wskazali większościowo na Karola Celińskiego, który w ten sposób odnosi już czwarte z rzędu zwycięstwo pod sztandarem czeczeńskiej organizacji.

Cała walka poniżej:

*****

Doniesienia: Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor w planach na UFC 229


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *