KSWPolskie MMA

Bedorf o Kicie: „Mamy go rozpracowanego od A do Z”

Mistrz kategorii ciężkiej KSW, Karol Bedorf, jest przekonany, że jego walka z Michałem Kitą nie rozegra się na pełnym dystansie.

Krakowska Tauron Arena stanie się 28 listopada areną gali KSW 33, na której do drugiej obrony pasa mistrzowskiego kategorii ciężkiej stanie Karol Bedorf. Popularny Coco stanie naprzeciwko zaprawionego w bojach, ale debiutującego w największej polskiej organizacji Michała Kity.

Głównie trenuję w Ankosie ze względu na ciężkich sparingpartnerów. Ciężkich w tym sensie, że są w mojej wadze. Jędrzej „Wałujew”, Maćkowiak, Michał Andryszak między innymi i oprócz nich wielu wspaniałych innych ciężkich zawodników, więc mam tam fajny skład do tego. Ale w Szczecinie też bywam.

Kolejny przeciwnik do przejścia i szykujemy się do niego.

– stwierdził Bedorf w rozmowie z portalem MMANews.pl.

W poprzednim starciu, na majowej gali KSW 31, reprezentant Ankosu MMA pokonał po ciężkim boju Petera Grahama, na wagę przed galą wnosząc ponad 119 kilogramów. Zapowiada, że tym razem będzie zupełnie inaczej.

Na razie (zeszło) pięć kilo i docelowo jeszcze pięć. Teraz zamierzam mieć mniejszą wagę. Zawsze się dostosowuję, swoje umiejętności, swoje gabaryty, swoją siłę dostosowuję do przeciwnika.

Bedorf pozostaje niezwyciężony od ponad czterech lat, w pokonanym polu zostawiając między innymi Oliego Thompsona czy Rollesa Gracie. W zgodnej opinii ekspertów większych i mniejszych Michał Kita stanowić będzie największe wyzwanie w karierze mistrza, ale ten podchodzi do tego spokojnie, traktując zbliżający się wielkimi krokami pojedynek jak każdy inny.

Mamy go rozpracowanego od A do Z. Wiemy na jego temat wszystko. On o tym oczywiście nie wie, ale pewnie się dowie. Mam nadzieję, że bardzo ciężko trenuje i będzie gotowy na tą walkę.

Połowę ze swoich dotychczasowych zwycięstw szczecinianin notował przed czasem, trzech rywali odprawiając ciosami, pozostałą trójkę zmuszając do poddania. Jest przekonany, że po KSW 33 statystyki te ulegną poprawie.

Decyzji tu nie będzie.

Bedorf odniósł się też do słów Michała Kity, który niedawno stwierdził, że ich pojedynek zweryfikuje rankingi polskiej wagi ciężkiej.

Jak on czyta rankingi, siedzi, pilnuje tych rankingów, to w porządku. Ja nawet nie mam pojęcia kompletnie, co tam się dzieje, bo po prostu tego nie czytam. Nie mam na to czasu, bo jestem zajęty trenowaniem.

*****

Wszystkie wiadomości na temat gali KSW 33 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button