Statystyki MMAUFC

Kapitalne statystyki Mateusza Rębeckiego w UFC! Rebeasti wyrównał w Nowym Jorku polski rekord!

W dominującym stylu rozprawiając się z Rooseveltem Robertsem podczas gali UFC 295, Mateusz Rębecki wyrównał jeden z polskich rekordów w UFC.

W sobotę w nowojorskiej mekce sportów walki Madison Square Garden kapitalnie dysponowany Mateusz Rębecki skończył w pierwszej rundzie Roosevelta Robertsa.

Nasz zawodnik szybko zainicjował walkę na chwyty, która toczona była ona do jednej bramki – tej amerykańskiej. Zaszedłszy z czasem Robertsowi za plecy, po trzech minutach rywalizacji wybrał jego rękę, zmuszając Amerykanina do werbalnego poddania.

Dla Polaka była to trzecia z rzędu wiktoria pod sztandarem UFC – po tym jak w debiucie zdominował na pełnym dystansie Nicka Fiore, by następnie pokonać przez nokaut Loika Radzhabova.

Z bilansem 3-0 na otwarcie przygody z UFC, Mateusz Rębecki zrównał się z dotychczasowym polskim rekordzistą w tej klasyfikacji – jeśli chodzi o męskie MMA – tj. Bartoszem Fabińskim. Także warszawski Rzeźnik wygrał trzy pierwsze walki pod sztandarem amerykańskiego giganta. Dwie pierwsze walki w UFC wygrywali natomiast Michał Oleksiejczuk (z uwagi na zmianę debiutu na no contest), Oskar Piechota oraz Adam Wieczorek.

Rekordzistką jest tutaj Joanna Jędrzejczyk, która rozpoczęła karierę w UFC od ośmiu zwycięstw. W przypadku Karoliny Kowalkiewicz mówimy o trzech kolejnych triumfach.

Z trzema kolejnymi wiktoriami w oktagonie UFC reprezentant Berserkerów i American Top Team pnie się też coraz wyżek w klasyfikacji uwzględniającej najlepszą polską serię zwycięstw w UFC. Póki co w przypadku męskiego MMA statystyka ta przedstawia się następująco:

5 kolejnych zwycięstw

Jan Błachowicz
Marcin Tybura
Krzysztof Jotko

4 kolejne zwycięstwa

Mateusz Gamrot

3 kolejne zwycięstwa

Daniel Omielańczuk
Mateusz Rębecki

Spośród tego grona tylko seria Mateusza Rębeckiego jest nadal aktywna.

Pokonując Roosevelta Robertsa, Rebeasti zbliżył się do czołowej piętnastki rankingu wagi lekkiej, ale nie wydaje się szczególnie prawdopodobne, aby w najnowszym jej notowaniu przedarł się do Top 15. Polak zapowiedział natomiast, że liczy na to, że w kolejnym starciu matchmakerzy UFC wyszykują mu przeciwnika z pierwszej piętnastki rankingu. Nie wskazał natomiast żadnego konkretnego nazwiska.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button