UFC

Kamaru Usman wskazuje dwóch czołowych półśrednich, którzy odrzucili walkę z nim

Wygląda na to, że to nie z Emilem Weberem Meekiem pójdzie w oktagonowe tany podczas UFC 219 Kamaru Usman – problem jednak w tym, że póki co nie wiadomo, kto może zastąpić Norwega.

Rozpędzony sześcioma z rzędu zwycięstwami Kamaru Usman, który miał 30 grudnia podczas gali UFC 219 w Las Vegas skrzyżować pięści z Emilem Weberem Meekiem, nie ma większych wątpliwości, że do tej potyczki nie dojdzie – a to z powodu problemów z uzyskaniem wizy przez Norwego, o których głośno było w zeszłym tygodniu.

Walka Emila Webera Meeka z Kamaru Usmanem zagrożona – Norweg apeluje do… Donalda Trumpa!

Widziałem już od jakiegoś czasu, że ma problemy wizowe i dlatego kilka tygodni temu ta walka została zaproponowana Colby’emu Covingtonowi.

– powiedział Usman.

Oczywiście powiedział, że to kłamstwo i nigdy nie dostał propozycji walki, ale mam potwierdzenie w wiadomościach, że starcie zostało mu zaproponowane. Powiedział „nie”, a w ostatnim tygodniu już oficjalnie było wiadomo, że gość ma problemy wizowe i prawdopodobnie nie będzie w stanie walczyć, więc raz jeszcze zaproponowali walkę Colby’emu Covingtonowi. Odrzucił ją.

Nigeryjski Koszmar od dawien dawna nie szczędzi medialnych uprzejmości wspomnianemu Colby’emu Covingtonowi, ale ten, sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu kategorii półśredniej, najwyraźniej nie uważa, aby potyczka z okupującym 12. pozycję Kamaru Usmanem cokolwiek mu dała, a sam mierzy w starcie o złoto z Tyronem Woodley’em.

Jak jednak zdradza Usman, nie tylko Covington otrzymał propozycję walki na 30 grudnia.

Myślę, że zaproponowali ją też jego partnerowi Jorge Masvidalowi i sądzę, że też ją odrzucił, więc… Siedzę tu i czekam, bo nikt tego nie chce. Jest, jak jest.

– powiedział.

Obaj dostali walkę, ale najwyraźniej nie jest ona częścią ich touru #easymoney, bo obaj ją odrzucili. Zostałem więc bez rywala, ale wiem, że Sean Shelby i mój menadżer wykonują świetną pracę, próbując znaleźć kogoś, kto będzie warty, żeby wejść do oktagonu i rywalizować ze mną.

W ostatnich dniach Nigeryjczyk wdał się też w medialne tany z Darrenem Tillem, który wyraził pełną gotowość na walkę podczas UFC 219, ale wedle nieoficjalnych informacji matchmakerzy preferują, aby Brytyjczyka zestawić ze Stephenem Thompsonem, gdy ten dojdzie do zdrowia po kontuzji, jakiej nabawił się w zwycięskim starciu z Jorge Masvidalem.

*****

Nate Diaz dla Tyrona Woodley’a? „To kpina, gość dostał wpie*dol od Dong Hyun Kima i Rory’ego MacDonalda”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button