Kacper Formela pokonany przez Vugara Kyaramova na RWC 3


Kacper Formela przegrał z zapaśniczo nastawionym Vugarem Kyaramovem w daniu głównym gali RWC 3.

W walce wieczoru gali RWC 3 w Gdyni Kacper Formela (9-3) nie sprostał Vugarowi Kyaramovowi (13-3), przegrywając jednogłośną decyzją sędziowską.

Zobacz także: Jan Błachowicz zdradza, z czego drwił Luke Rockhold podczas staredownu

Obaj zawodnicy rozpoczęli ostro – nie brakowało krótkich, intensywnych spięć. Azer wywierał presję, ale Polak dobrze krążył po łuku, starając się ostrzeliwać rywala z dystansu. Obaj kilka razy soczyście trafili, ale to uderzenia Formeli dochodziły częściej, choć obaj mieli też swoje dobre momenty w parterze.

Kyaramov rozpoczął drugą rundę lepiej, kilka razy ślicznym prawym kontrując Formelę, a także przenosząc walkę do parteru na kilkadziesiąt sekund, gdzie dosięgnął naszego zawodnika uderzeniami. Z czasem Polak wrócił na nogi, gdzie walka wyrównała się. Kyaramov przed końcem rundy dołożył jednak jeszcze jedno obalenie, choć nie był w stanie długo utrzymać Formeli na dole.
W ostatniej rundzie azerski zawodnik zaliczył kilka obaleń, choć miał problemy z utorowaniem sobie drogi do pozycji, z których mógłby rozpuścić ręce. Polak na półtorej minuty przed końcem poszukał gilotyny, ale Kyaramov przetrwał, do ostatniego gongu utrzymując Formelę na dole, gdzie zdzielił go kilkoma dobrymi uderzeniami.

Sędziowie ostatecznie wskazali jednogłośnie na Vugara Kyaramova, który odnosi w ten sposób dziewiąte z rzędu zwycięstwo.

Kacper Formela doznaje natomiast trzeciej w karierze porażki – i pierwszej na polskiej ziemi.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply