UFC

„Już gnębi wszystkich o trylogię” – Conor McGregor chce walczyć o pas z Dustinem Poirierem

Conor McGregor chce jak najszybciej stanąć po raz trzeci do pojedynku z Dustinem Poirierem, który znokautował go podczas gali UFC 257.

Nie rozmijał się z rzeczywistością Conor McGregor, gdy w drodze do gali UFC 257 w Abu Zabi zapowiadał wysoką aktywność w tym roku. Doznawszy klęski w rewanżu z Dustinem Poirierem, Irlandczyk zapowiedział „przegrupowanie” i wyeliminowanie błędów, za cel stawiając sobie trylogię z Amerykaninem.

O determinacji Notoriousa w doprowadzeniu do trzeciego starcia z Diamentem opowiedział w najnowszym wywiadzie jego trener John Kavanagh.

– Już zaczął gnębić wszystkich, żeby dostać rewanż, więc marzyłoby nam się trzecie starcie – powiedział irlandzki trener w rozmowie z ESPN.com. – Nie wydaje mi się, żeby Dustin był temu przeciwny. Gdyby udało się doprowadzić do rewanżu jeszcze przed latem, byłoby wspaniale.

Na tym jednak nie koniec, bo John Kavanagh poszedł o krok dalej, obwieszczając, że jeśli Dana White i spółka nie pójdą jego podopiecznemu na rękę, wówczas mogą go w tym roku w oktagonie już nie zobaczyć.

– Jeśli nie będzie rewanżu, to nie jestem pewien, co się stanie – stwierdził Kavanagh. – Być może Conor odejdzie do boksu. Jeśli więc społeczność MMA może mi tutaj pomóc, wesprzeć mnie i nacisnąć UFC, aby dali mu szybko kolejną walkę – abym też nie stracił go na sześć miesięcy przygotowań do boksu – byłbym bardzo wdzięczny.

– Jest 1-1. Daliśmy mu rewanż po pierwszej walce, więc mam nadzieję, że odwzajemni uprzejmość.

Zapytany o potencjalną trylogię z Natem Diazem, trener Conora McGregora przyznał, że może ona poczekać.

– Gdyby (sobotnia) walka poszła po naszej myśli, miło byłoby zobaczyć trylogię z Diazem, prawdopodobnie o pas – stwierdził. – Teraz jednak się pozmieniało. (Michael) Chandler wyglądał fenomenalnie, świetny nokaut. Chociaż jest to jego pierwsza walka w UFC, więc…

– Tak, to jest ta walka (z Poirierem), której chcemy. Ta walka go motywuje.

– To dla nas duża motywacja. Jest 1-1, a w rankingu obaj są w czubie. Są bardzo popularnymi zawodnikami.

– Zestawienie tej dwójki jest piękne. Pod względem stylów walki ogląda się ich pięknie. Chciałbym zobaczyć wiele, wiele rund z tymi dwoma. Dustin oczywiście jest teraz bardzo pewny siebie. Ma większe doświadczenia, jest cięższy. Przyjął dobre uderzenia. Jestem więc pewien, że jest teraz bardzo pewny siebie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

– Chcemy naprawić błędy przy tej technice kopnięć na nogi i kilka innych rzeczy, ale Dustin vs. Conor 3 o pas mistrzowski, być może w maju, byłoby niesamowite.

Dustin Poirier rzeczywiście zdążył już zapowiedzieć pełną gotowość na trylogię z Conorem McGregorem. Rzecz jednak w tym, że interesuje go też pojedynek z Natem Diazam, który zresztą rzucił mu wyzwanie po UFC 257.

Poniżej cały wywiad.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button