Polskie MMAUFC

„Już dostałem ze trzy wiadomości od Thiago” – Mateusz Gamrot szczerze o starciu Islama Makhacheva z Thiago Moisesem

Mateusz Gamrot zdaje sobie doskonale sprawę, że jego klubowego kolegę Thiago Moisesa czeka trudny pojedynek z Islamem Makhachevem.

Gdy kilka tygodni temu Mateusz Gamrot zdradził, że szykuje mu się powrót do oktagonu na trzecią walkę, w nadwiślańskich mediach ruszyła giełda nazwisk potencjalnych rywali dla byłego podwójnego mistrza KSW.

Jednym z najczęściej przewijających się był Islam Makhachev – rozpędzony serią siedmiu zwycięstw i sklasyfikowany na 10. miejscu w rankingu Dagestańczyk, namaszczony na następcę Khabiba Nurmagomedova. Gamer już wcześniej, gdy Islam nie mógł znaleźć rywala, zgłaszał swoją gotowość na pójście z nim w oktagonowe tany.
I rzeczywiście – Mateusz Gamrot i Islam Makhachev zawitają do oktagonu tego samego wieczoru w ramach zaplanowanej na 17 lipca gali UFC Fight Night w Las Vegas. Nie staną jednak naprzeciwko siebie – rywalem Polaka będzie zaprawiony w bojach Jeremy Stephens, który po dziewięciu latach wojaczki w wadze piórkowej wraca do lekkiej, podczas gdy Dagestańczyk skrzyżuje rękawice z Thiago Moisesem, a zatem… klubowym kolegą Gamera z American Top Team!
Zapytany w najnowszej odsłonie magazynu Oktagon Live przez Macieja Turskiego, czy poczuł jakąkolwiek zazdrość, gdy dowiedział się, że to jego brazylijski kolega stanie w szranki z Islamem Makhachevem, Mateusz Gamrot długo się nie zastanawiał.

– Zazdrość? – powiedział. – Broń Boże! Jestem życzliwą osobą względem swoich kolegów i zawodników, z którymi trenuję na macie. To raz. A dwa – Thiago jest dużo wyżej w UFC niż ja. Stoczył więcej walk, więcej ich wygrał. Świetnie. Trafił teraz do rankingu z numerem 15., więc to też daje dodatkową motywację.

– Prywatnie mogę powiedzieć, że już dostałem ze trzy wiadomości od Thiago, kiedy przylecę do ATT i kiedy będziemy trenować. Nie ma co ukrywać, mój styl mocno przypomina… Może nie „przypomina”, ale jest bardzo podobny do Islama, który też robi dużo zejść do jednej lub dwóch nóg.– Pierwsza moja myśl? „Uuu aaa, bardzo ciężka walka dla Thiago”. Znam Thiago, znam też Islama, bo bardzo mocno mu się przypatruję i naprawdę jest to bardzo ciężka walka. Jeśli jednak wygra, to będzie to niesamowita trampolina dla niego, więc ryzyko jest tutaj warte, aby wziąć tę walkę.

– Thiago jest bardzo ambitnym zawodnikiem, bardzo ciężko trenuje. Jest dość młody, bo ma chyba 23-24 lata, więc bardzo wiele jeszcze przed nim i bardzo wiele nauki przed nim. Świetna walka. Trzymam kciuki, kibicuję i na pewno mu pomogę, jak będę mógł w przygotowaniach do tej gali, bo walczymy w sumie na jednej gali. Fajnie się składa.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Póki co Mateusz kontynuuje przygotowania do walki w Czerwonym Smoku, bardzo sobie zresztą je ceniąc. Stwierdził, że ma w klubie wielu podobnych gabarytowo i równie agresywnych sparingpartnerów jak Stephens.

Niebawem jednak Gamer ponownie zawita w progi American Top Team.
– Czekam na wizytę w konsulacie, bo muszę pojechać tam z paszportem, żeby mi wbili pewne papiery – powiedział. – Od razu potem wylatuję do American Top Team. Wydaje mi się, że to będzie w przeciągu dwóch tygodni. Zostanie mi 6-7 tygodni na typowy okres sparingowy, obwalczenie, zadaniówki i aklimatyzacja, bo walka będzie pewnie gdzieś tam, więc zostanę już na miejscu do walki.

Cały wywiad poniżej:

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

„Zaciągnę go na swoje wody” – Mateusz Gamrot wskazał najsłabszy element w grze Jeremy’ego Stephensa

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button