Justin Gaethje z dwoma bonusami po UFC 249

Noszący nieprzypadkowo przydomek Highlight Justin Gaethje wzbogacił swoją kolekcję bonusów w UFC o dwa kolejne.

W piątkowy wieczór w Jacksonville Justin Gaethje dołożył do swojej kolekcji cztery nowe trofea – tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej, głowę Tony’ego Fergusona, którego rozbił w walce wieczoru gali UFC 249 oraz dwa $50-tysięczne bonusy za Walkę Wieczoru i Występ Wieczoru.

Highlight może tym samym pochwalić się nieprawdopodobną kolekcją aż dziewięciu bonusów w siedmiu dotychczasowych walkach pod sztandarem UFC, z których wygrał pięć. Wszystkie z nich zakończyły się nokautami.

Co ciekawe, kamery uchwyciły, jak Justin Gaethje po zakończeniu walki próbował przekonywać sternika organizacji Danę White’a, że należą mu się dwa bonusy. Promotor potwierdził, że Walka Wieczoru jest gwarantowana i „nie mówi nie” Występowi Wieczoru. Słowa dotrzymał.
Pokonując El Cucuya przez techniczny nokaut w czwartej rundzie, Highlight wyśrubował swoją serię do czterech z rzędu zwycięstw, gwarantując sobie unifikacyjny pojedynek o złoto 155 funtów z Khabibem Nurmagomedovem.

Drugi bonus za Występ Wieczoru podczas gali UFC 249 padł łupem Francisa Ngannou, który w dwadzieścia sekund brutalnie znokautował Jairzinho Rozenstruika. Dla Kameruńczyka był to piąty bonus w dwunastym występie w oktagonie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Sierpem #72: oktagonowa rzeź – Ferguson vs. Gaethje

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply