WSoF

Justin Gaethje broni pasa – wyniki WSoF 29

Nadal nie ma mocnych na mistrza kategorii lekkiej World Series of Fightnig, Justina Gaethje.

Justin Gaethje (16-0) zachował swój nieskazitelny rekord, broniąc pas mistrzowski kategorii lekkiej w walce wieczoru gali WSoF 29 przeciwko Brianowi Fosterowi (25-9), który wcześniej wygrał 8-osobowy turniej, zapewniając sobie titleshota.

Pretendent od początku ruszył do ostrych ataków, ale mistrz dobrze się przed nimi bronił, by wkrótce przejść do ofensywy, raz po raz rąbiąc wykroczną nogę Fostera. Po przyjęciu kilku potężnych lowkingów od polującego już niemal wyłącznie na nie Gaethje pretendent padł na deski, trzymając się za nogę. Mistrz nie kontynuował natarcia, a sędzia przerwał walkę.

Dla 27-latka jest to druga walka w nowym kontrakcie, który w połowie zeszłego roku podpisał z WSoF.

W starciu dwóch debiutantó efektowne zwycięstwo przez gilotynę zanotował Louis Taylor (12-3), który udusił Cory’ego Develę (16-7).

Karta główna

Justin Gaethje pok. Briana Fostera przez TKO (niskie kopnięcia) – R1, 1:43 – o pas mistrzowski kategorii lekkiej
Josh Copeland pok. Mike’a Hayesa przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)
Louis Taylor pok. Cory’ego Develę przez techniczne poddanie (gilotyna) – R1, 0:29
Kris Hocum pok. Josha Cavana przez niejednogłośną decyzję (2 x 29-28, 28-29)