UFC

Josh Emmett vs. Mirsad Bektic wśród trzech nowych walk na UFC Sacramento

Rozpiska zaplanowanej na 13 lipca w Sacramento gala UFC on ESPN+ 13 została w ostatnich dniach uzupełniona o kilka nowych pojedynków.

W ważnym dla układu sił w kategorii piórkowej pojedynku mający za sobą rewelacyjny nokaut na Michaelu Johnsonie Josh Emmett (14-2) skrzyżuje rękawice z rozpędzonym dwoma wiktoriami i zwycięskim w sześciu spośród dotychczasowych siedmiu występów w oktagonie Mirsadem Bekticem (13-1).

O zestawieniu doniósł dziennikarz Nolan King.

Trudno wskazać faworyta tego pojedynku. Bośniak powinien przeważać szybkościowo, a i w stójce jest prawdopodobnie odrobinę lepiej poukładany technicznie, ale po raz kolejny wraca po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami. Natomiast Josh Emmett zaprezentował się w ostatniej walce bardzo solidnie – także w aspektach kondycyjnych, które nie są najmocniejszą stroną Mirsada Bektica. Kto wie, czy solidne zapasy Amerykanina wsparte właśnie kondycją i ciężkimi rękami nie okażą się dla młodszego o sześć lat rywala barierą nie do przeskoczenia.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Mirsad Bektic – 1.60
Josh Emmett – 2.25

Wstępny typ:

Josh Emmett

Zobacz także: Roberto Soldic zdecydowanie o potencjalnej przeprowadzce do wagi średniej

Do 145 funtów powraca rozpędzony trzema wiktoriami Ryan Hall (7-1), który stanie w szranki z być może walczącym o utrzymanie w organizacji po dwóch kolejnych porażkach Darrenem Elkinsem (24-7).

Damage to oczywiście kawał twardziela z niesamowitym sercem do walki, ale w starciu z Ryanem Hallem czeka go trudna przeprawa. Elkins posiada co prawda dobre zapasy, ale czy wystarczą, aby utrzymać rywala na dole i nie dać się poskręcać? Czy w ogóle będzie w stanie przewrócić Ryana Halla? W starciu z innym zapaśniczo usposobionym rywalem – Grayem MaynardemWizard udowodnił, że potrafi podejść do walki bardzo taktycznie i z dużym wyrachowaniem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ryan Hall – 1.50
Darren Elkins – 2.50

Wstępny typ:

Ryan Hall

W akcji zobaczymy też rozpędzonych dwoma wiktoriami lekkich, Beneila Dariusha (16-4-1) i Drakkara Klose (10-1-1). Ten pierwszy pokonywał ostatnio Drewa Dobera przez poddanie i Thiago Moisesa decyzją. Ten drugi natomiast w pokonanym polu zostawiał Bobby’ego Greena i Lando Vannatę – obu jednogłośnymi decyzjami.

Na papierze pojedynek nie jest szczególnie skomplikowany. W stójce przewaga powinna należeć do Drakkara Klose, w parterze do Beneila Dariusha. O przewrócenie tego pierwszego łatwo jednak nie będzie, choć warto odnotować, że w klinczu, gdzie doskonale czuje się reprezentant MMA Lab, dobrze odnajduje się też Dariush, co może stanowić utrudnienie dla tego pierwszego.

Drakkar Klose – 1.60
Beneil Dariush – 2.25

Wstępny typ:

Drakkar Klose

Rozpiska UFC on ESPN+ 13

155 lbs: Beneil Dariush (16-4-1) vs. Drakkar Klose (10-1-1)
185 lbs: Cezar Ferreira (13-7) vs. Marvin Vettori (12-3-1)
115 lbs: Cynthia Calvillo (8-1) vs. Livia Renata Souza (13-1)
135 lbs: Sara McMann (11-5) vs. Nicco Montano (4-2)
145 lbs: Josh Emmett (14-2) vs. Mirsad Bektic (13-1)
145 lbs: Andre Fili (19-6) vs. Sheymon Moraes (11-3)
185 lbs: Karl Roberson (7-2) vs. John Phillips (21-9)
145 lbs: Darren Elkins (24-7) vs. Ryan Hall (7-1)
135 lbs: Benito Lopez (9-1) vs. Martin Day (9-3)
205 lbs: Gian Villante (17-11) vs. Mike Rodriguez (10-3)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button