UFCWiadomości MMA

Masvidal vs. Kim na UFC w Seulu

Do karty walk gali UFC w Seulu zostało dodane intrygujące stylistycznie starcie między Dong Hyun Kimem a Jorge Masvidalem.

Gala UFC Fight Night 79, która odbędzie się 28 listopada w Seulu, została wzbogacona i świetnie zapowiadający się pojedynek między Jorge Masvidalem (29-9) a Dong Hyun Kimem (20-3-1). Jak wieść gminna niesie, pierwotnie do Koreańczyka przymierzany był Matt Brown, ale Amerykanin miał odrzucić rewanż za walkę z 2008 roku, w której przegrał z Kimem przez niejednogłośną decyzję.

Po zwycięstwach w kategorii lekkiej nad Patem Healym, Daronek Cruickshankiem i Jamesem Krausem Masvidal przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach przez niejednogłośną decyzję sędziowską z Alem Iaquintą. Zdecydował wówczas, że ma dość katorżniczego ścinania wagi i przenosi się do kategorii półśredniej. Jak zaplanował, tak uczył, a w swoim debiucie w nowej dywizji na finałowej gali 21. sezonu TUFa ubił Cezara Ferreirę, notując tym samym pierwsze zwycięstwo przez nokaut od prawie sześciu lat.

W starciu z Patem Healym Jorge Masvidal robił, co chciał.

Po pechowej porażce z Demianem Maią w 2012 roku Dong Hyun Kim pokonał czterech zawodników, wśród nich m.in. Ericka Silvę i Johna Hathaway’a, poświęcając swój metodyczny styl klinczerski-zapaśniczo-parterowy na rzecz szalonych obrotówek i piekielnie efektownych akcji w stójce. Opamiętanie przyszło w konfrontacji z Tyronem Woodley’em, gdy Koreańczyk próbę obrotowego łokcia przypłacił przyjęciem potężnej bomby, po której już się nie pozbierał. W rezultacie w swojej ostatniej potyczce, którą stoczył na UFC 187, ponownie odwołał się do swojej najmocniejszej broni, czyli walki na chwyty, dominując w parterze Josha Burkmana.

Dong Hyun Kim nokautuje Johna Hathaway’a zjawiskowym obrotowym łokciem.

Dla Amerykanina z kubańsko-peruwiańskimi korzeniami walka ze sklasyfikowanym na 7. miejscu w rankingu UFC Kimem stanowi szansę, aby błyskawicznie wedrzeć się do czołowej piętnastki kategorii półśredniej. Stun Gun zwycięstwem zagwarantuje sobie pojedynki ze ścisłą czołówką dywizji.

Wydaje się, że w stójce przewagę powinien mieć szybszy, posiadający lepsze szlify techniczne Jorge Masvidal. Kluczowa dla Amerykanina będzie jednak walka o to, aby utrzymać pojedynek na nogach, bo pewnikiem wydaje się, że Dong Hyun Kim, który wyraźnie górował będzie nad Gamebredem pod względem warunków fizycznych, spróbuje położyć rywala na plecach. Koreańczyk potrafi rewelacyjnie obalać z klinczu dzięki swojej bazie w judo, ale Masvidal jest prawdziwym arcymistrzem w stopowaniu obaleń.

Na karcie walk UFC Fight Night 79 potwierdzono też starcie Bensona Hendersona (22-5) z Thiago Alvesem (21-10), które będzie walką wieczoru, oraz pojedynki Mirko Filipovica (31-11-2) z Anthonym Hamiltonem (14-4) oraz Yoshihiro Akiyamy (14-5) z Alberto Miną (11-0).

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 79:

Benson Henderson vs. Thiago Alves
Mirko Filipovic vs. Anthony Hamilton
Jorge Masvidal vs. Dong Hyun Kim
Yoshihiro Akiyama vs. Alberto Mina

*****
Wszystkie informacje o gali UFC Fight Night 79 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button