Jorge Masvidal otwarty na powrót do wagi lekkiej, ale tylko pod konkretnymi warunkami

Jorge Masvidal opowiedział o warunkach, jakie musiałby zostać spełnione, aby powrócił do kategorii lekkiej.

Kilka lat temu Jorge Masvidal opuścił kategorię lekką, mając dość odciskającego się piętnem na jego formie katorżniczego ścinania wagi, a obecnie sposobi się do walki o złoto 170 funtów z Kamaru Usmanem, ale nie znaczy to, że wyklucza powrót do 155 funtów.

Zapytany przez jednego z fanów o potencjalny pojedynek o tron kategorii lekkiej z Khabibem Nurmagomedovem, Uliczny Jezus opowiedział, jak się sprawy mają…

– 155 oznacza wielką wojnę z moim ciałem – powiedział. – Gdy schodzę do 172-173 funtów, poziom tłuszczu spada mi do około 5-6%. Nie mam więc dużego marginesu, aby zejść do 155 funtów. Dużo wodo, zawsze było to dużo wody. W dniu walki nie jestem wtedy w najlepszej formie. Gdy walczę w 170 funtach, mam eksplozywność, którą mogę odpalać częściej i dłużej. W 155 funtach jest nieco inaczej.

– Nie znaczy to jednak, że nie byłbym w stanie zrobić tej wagi – zaznaczył. – Musiałbym otrzymać jednak za to naprawdę solidne, kurwa, pieniądze, aby zejść do 155 funtów i z kimś walczyć.
– Byłoby wspaniale to zrobić, bo mam wrażenie, że nigdy nie traktowano mnie uczciwie w wadze lekkiej. Przed przyjściem do UFC pokonałem wielu światowej klasy zawodników ze 155 funtów. A tutaj nie dali mi nigdy okazji do walki z gośćmi z Top 5 czy Top 10. Dopiero po przejściu do 170 funtów dali mi takich gości. Nie miałem swojej szansy w wadze lekkiej, a pokonałem wielu mocnych gości z tej dywizji.

Jorge Masvidal wypowiadał się już w przeszłości o Khabibie Nurmagomedovie, ceniąc sobie styl walki Dagestańczyka. Zwracał wówczas uwagę, że nie ma on nic wspólnego z „obwąchiwaczami krocza”, do której to kategorii zalicza chociażby wspomnianego Kamaru Usmana.

– Przewraca ludzi i uderza ich po twarzy, próbuje ich poddawać – powiedział o Khabibie kilka miesięcy temu. – Gada do nich wtedy, gdy powinien gadać – w trakcie walki. Takie rzeczy mi się podobają.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Mój ojciec by się wściekł!” – zażarta debata Khabiba z Cejudo o Judo i zapasach (VIDEO)

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply