Rosyjskie MMAUFC

Jorge Masvidal chce walczyć na UFC w Moskwie

Weteran Jorge Masvidal zapowiada gotowość do powrotu do akcji, mierząc w występ podczas debiutanckiej gali UFC w Rosji.

Jorge Masvidal celuje w powrót do oktagonu na okoliczności premierowej gali amerykańskiego giganta w Rosji, która odbędzie się 15 września na Stadionie Olimpijskim w Moskwie, o czym poinformował dziennikarz Brett Okamoto.

Gamebred był pierwotnie przymierzany do walki z Darrenem Tillem podczas gali UFC Fight Night 130 w Liverpoolu, ale z powodów zdrowotnych oraz innych obowiązków zmuszony był odmówić, choć zapraszał Brytyjczyka w tany w dowolnym późniejszym terminie.

W międzyczasie garnął się jednak do walki z Neilem Magnym, który po kontuzji Gunnara Nelsona pozostał bez rywala na tej samej gali. Masvidal wyjaśniał, że Magny’ego nie lubi tak bardzo, że może z nim walczyć o każdej porze i w dowolnym miejscu – nawet bez przygotowania.

Ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło. Masvidal oskarżał Magny’ego, że ten nie chciał zaakceptować catchweightu, a Magny przekonywał, że Masvidal tak naprawdę bić się nie chciał, tworząc jedynie medialny szum i zgrywając twardziela.

Sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu kategorii półśredniej Gamebred przegrał dwa ostatnie starcia, ulegając decyzjami sędziowskimi Demianowi Mai oraz Stephenowi Thompsonowi.

Jeśli matchmakerzy UFC spełnią życzenie Jorge Masvidala i zechcą zestawić go z rywalem ze Wschodu, wydaje się, że największe na to szanse ma były mistrz M-1 Global Azer Ramazan Emeev (17-3), który wygrał już dwie walki w oktagonie i zapowiadał chęć występu w Moskwie.

*****

Nigeryjski Lunatyk, Maia jak Floyd i obywatelka świata – cztery wnioski z UFC Chile

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button