UFC

Jordan Burroughs: „Nie jestem fanem Khabiba, bo mnie obraził”

Jeden z najwybitniejszych amerykańskich zapaśników w historii Jordan Burroughs wyjaśnił, dlaczego podchodzi do Khabiba Nurmagomedova ze sporym dystansem.

Kilka tygodni temu gruchnęły wątpliwej jakości – bo pochodzące ze źródła doświadczonego w kolportowaniu fake newsów – doniesienia o treningach Conora McGregora z wybitnym amerykańskim zapaśnikiem Jordanem Burroughsem w przygotowaniach do walki z Khabibem Nurmagomedovem.

Szybko obiegły one cały świat MMA, wywołując masę komentarzy i wiele emocji.

Amerykanin szybko jednak i stanowczo nim zaprzeczył, obwieszczając, że skupia się na własnych treningach przed Mistrzostwami Świata w październiku.

Okazuje się jednak, że całe zamieszanie nie wpłynęło pozytywnie na relacje między Jordanem i Khabibem…

Nie jestem wielkim fanem Khabiba.

– powiedział Burroughs w rozmowie z FloWrestling.com.

Khabib tak naprawdę mnie wyzwał. Właśnie tak… Ostatnio było mnóstwo plotek o tym, że trenuję razem z Conorem, co jest po prostu idiotyzmem. Nigdy nie spotkałem Conora, nigdy nie pisaliśmy, nigdy nawet nie rozmawialiśmy, więc nie wiem, skąd biorą się te plotki. Tak czy siak rzekomo trenowałem z Conorem. Goście o tym mówili, pisali na Twitterze, na tych wszystkich forach o MMA. Ariel Helwani, Joe Rogan, wszyscy ci ludzie. „JB trenuje z Conorem, pomaga mu w obozie przygotowawczym”.

Na Instagramie pojawił się wtedy komentarz opublikowany z profilu Khabiba – „JB nie pomoże Conorowi, musi sam trenować zapasy”. W stylu – pomaga Conorowi, a powinien sam skupić się na swoich zapasach. To było niegrzeczne. Obraźliwe. Więc jest, jak jest. Nie jestem fanem, bo mnie obraził. Zawsze wyrażałem się o Khabibie wyłącznie z szacunkiem. Nawet nie miałem okazji poznać go osobiście. Wiem, że jest z Rosji, zapewne zna gości z Rosji, których pokonywałem.

Trudno. Zobaczymy, jak to się potoczy. Nie znam też osobiście Conora, ale lubię jego styl. Nie znam osobiście Khabiba, ale uważam, że to świetny zawodnik. Zobaczmy, co będzie. Będę oglądał tę walkę.
O jakim wpisie mówi złoty medalista olimpijski z 2012 roku i wielokrotny mistrz świata w zapasach w stylu wolnym?

Otóż, chodzi o komentarz Dagestańczyka pod jednym z wpisów o treningach Burroughsa z McGregorem. Nurmagomedov napisał dokładnie: „Burroughs sam potrzebuje treningów przed Mistrzostwami Świata”. Co ciekawe, Khabib napisał te słowa po rosyjsku.

*****

Khabib vs. McGregor #2 – jak pozbawić skrzydeł Orła?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button