„Jones jest tym samym zawodnikiem, ale…” – Jan Błachowicz u Ariela Helwaniego o Jonie Jonesie i Coreyu Andersonie

Jan Błachowicz opowiedział o sobotniej walce z Coreyem Andersonem, do której dojdzie w Rio Rancho, oraz potyczce Jona Jonesa z Dominickiem Reyesem.

W drodze do sobotniego rewanżu z Coreyem Andersonem w ramach walki wieczoru gali UFC on ESPN+ 25 w Rio Rancho Jan Błachowicz gościł w Ariel Helwani’s MMA Show.

O walce Jona Jonesa z Dominickiem Reyesem

– Uważam, że Jon Jones wygrał walkę. Oglądaliśmy razem z trzema trenerami i wszyscy stwierdziliśmy, że Jon Jones wygrał walkę. Była to bardzo bliska walka, ale Jones był odrobinę lepszy.

Czy Jon Jones staje się coraz słabszy?

– Jest tym samym zawodnikiem, ale to my stajemy się lepsi. Dochodzimy do jego poziomu. Doganiamy go. Dlatego każda kolejna walka będzie dla niego trudniejsza.

– Nie zwalnia. To my jesteśmy coraz lepsi.

– Teraz jestem skupiony na Coreyu, ale wierzę, że znam sposób na pokonanie Jonesa. Teraz jednak muszę skupić się na Coreyu. Widzę luki, w które mogę wsadzić swoje pięści, kopnięcia.

Czy dojdzie do natychmiastowego rewanżu Jona Jonesa z Dominickiem Reyesem?

– Mam nadzieję, że nie będzie rewanżu. Mam nadzieję, że po sobocie ja albo Corey – wierzę, że będę to ja – będzie kolejnym pretendentem do walki mistrzowskiej.
Czy musisz wygrać spektakularnie, żeby wyprzedzić w rajdzie po pas Reyesa?

– Muszę wygrać w dobry sposób, po dobrej walce. Najlepszy byłby nokaut. Będę go poszukiwał.

Co poczułeś, gdy zaproponowano mu rewanż z Andersonem?

– To jeden z rewanżów, które chciałem. Dostałem go i jestem bardzo zadowolony. Przegrałem kilka walk, ale ta cały czas siedziałam mi w głowie, bo wiem, że pięć lat temu byłem w jednej z najgorszych form w życiu. Już po dwóch minutach walki czułem się naprawdę źle. Byłem kompletnie wyczerpany. Chcę mu teraz udowodnić, że w pierwszej walce miał wyjątkowe szczęście.Czy otrzymałeś informacje z UFC, że jeśli wygrasz, dostaniesz walkę o pas?

– Tak, powiedzieli coś takiego, ale nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Wierzę, że po tej walce będę następny pretendentem. Bez podpisania kontraktu nic nie jest pewnego.

Czy Anderson jest mocniejszy niż pięć lat temu?

– Jest innym zawodnikiem i ja też jestem innym zawodnikiem. Teraz będę gotowy na wszystko, co ma, bo tym razem moja kondycja będzie świetna.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov odpowiedział na $100-milionową ofertę szejków za rewanż z Conorem McGregorem

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply